statystyki

MIB: Justyna Skrzydło wiceministrem ds. współpracy międzynarodowej

31 sierpnia 2016, 13:13 | Aktualizacja: 31.08.2016, 13:36
Źródło:PAP
Premier Beata Szydło powołała Justynę Skrzydło na stanowisko podsekretarza stanu w ministerstwie infrastruktury i budownictwa ds. współpracy międzynarodowej - poinformował w środę w komunikacie resort infrastruktury. Skrzydło w MIB pracuje od 2016 r.

Reklama

Reklama

Nowa wiceminister ma odpowiadać m.in. za politykę transportową, wykorzystanie środków z funduszy Unii Europejskiej, opracowanie i realizację budżetu państwa w zakresie właściwym dla MIB.

Justyna Skrzydło ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim, podyplomowe studium z zakresu służby zagranicznej w Szkole Głównej Handlowej oraz kierunek język angielski w biznesie w Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych. Była stypendystką Instytutu Spraw Publicznych w Budapeszcie oraz Fundacji Friedricha Eberta w Brukseli.

W 2016 r. rozpoczęła pracę w Departamencie Strategii Transportu i Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

W latach 1998-2002 pracowała w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim i Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Od 2002 r. do 2003 r. pełniła funkcję dyrektora Biura Regionalnego Województwa Śląskiego. Następnie w latach 2007-2016 odbyła służbę zagraniczną w polskich placówkach dyplomatycznych w Kopenhadze i Astanie. Od 2013 r. do 2016 r. pełniła funkcję wicekonsula w Ambasadzie RP w Astanie.

W latach 2006-2007 Skrzydło m.in. koordynowała tworzenie systemu zarządzania oraz monitorowała prawidłowe wykorzystanie i realizację projektów finansowanych z funduszu TEN­-T w ówczesnym Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.(PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze