statystyki

Kreml: Putin i Obama porozmawiają w Chinach o Syrii

31 sierpnia 2016, 14:28 | Aktualizacja: 31.08.2016, 14:33
Źródło:PAP

Prezydenci Rosji i USA - Władimir Putin i Barack Obama omówią w Chinach przy okazji szczytu G20 sytuację w Syrii - oświadczył w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. O możliwość takiego spotkania podczas szczytu w Chinach pytali dziennikarze.

Reklama

Reklama

Pieskow uściślił, że "pełnowymiarowego spotkania (Putina i Obamy) według stanu na chwilę obecną nie zaplanowano, lecz z wielką dozą prawdopodobieństwa można założyć, że na marginesie szczytu będą mieć możność porozmawiania".

"Tak czy inaczej dojdzie do krótszej czy bardziej szczegółowej wymiany poglądów na temat spraw syryjskich" - powiedział Pieskow.

W poniedziałek zastępca doradcy Baracka Obamy ds. bezpieczeństwa narodowego Ben Rhodes poinformował, że na razie nie wiadomo, czy podczas szczytu w Chinach dojdzie do formalnego dwustronnego spotkania Obamy z Putinem. Dodał jednak, że dwaj przywódcy "na marginesie szczytu" na pewno będą rozmawiać m.in. o konflikcie na Ukrainie czy sytuacji w Syrii.

Szczyt G20, nieformalnego klubu skupiającego 19 największych gospodarek świata i Unię Europejską, odbędzie się 4-5 września w Hangzhou. (PAP)

mmp/ mal/

arch.

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze