statystyki

Merkel i Renzi deklarują współpracę w rozwiązywaniu problemu uchodźców

31 sierpnia 2016, 22:40 | Aktualizacja: 01.09.2016, 08:32
Źródło:PAP
Włochy i Niemcy chcą współdziałać w odsyłaniu osób którym nie udzielono azylu oraz w sprawiedliwym rozdzielaniu obciążeń powodowanych przez problem uchodźców - zadeklarowali w środę kanclerz Angela Merkel i premier Matteo Renzi.

Reklama

Reklama

Uczestniczyli oni we włosko-niemieckich konsultacjach międzyrządowych w znanym jako siedziba fabryki samochodów Ferrari mieście Maranello w północnych Włoszech.

"Sprostamy naszej humanitarnej odpowiedzialności, ale ci, którzy nie mają prawa pozostania, muszą wyjechać" - powiedziała Merkel.

Jak oświadczył Renzi, oba państwa chcą, by uchodźców rozdzielano w Europie równo i sprawiedliwie. "Wiemy, że istnieją granice. Jest nie do pomyślenia, by w Europie każdy mógł być przyjęty" - zaznaczył.

Zdaniem szefowej niemieckiego rządu ważne jest, by także w państwach afrykańskich dbano o rozwój i stabilizację. Partnerstwa migracyjne z takimi państwami jak Niger i Mali mają pomóc w zapewnieniu perspektyw ich mieszkańcom. "Europa może i musi silniej zaangażować się w Afryce" - podkreślił Renzi.

Szefowa niemieckiego rządu zapewniła, że także w rok po wygłoszeniu swego słynnego odnoszącego się do kwestii uchodźców zdania "Poradzimy sobie z tym" uważa je za całkowicie słuszne. "Jestem głęboko przekonana, że to zdanie było właściwe" - powiedziała. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze