statystyki

Turcja: Rządowa agencja dostarczy pomoc do syryjskiego Dżarabulusu

1 września 2016, 10:30 | Aktualizacja: 01.09.2016, 11:02
Źródło:PAP
Turecka agencja rządowa AFAD poinformowała w czwartek, że zaczęła pracować nad dostarczaniem pomocy do Dżarabulusu, na północy Syrii, skąd syryjscy rebelianci wspierani przez siły tureckie wyparli w ubiegłym tygodniu bojowników Państwa Islamskiego (IS).

Reklama

Reklama

"Priorytetem jest przywiezienie tam podstawowych produktów żywnościowych. Agencja planuje dostarczyć mąkę i przywrócić funkcjonowanie piekarń w mieście" - napisano w komunikacie tureckiej Dyrekcji ds. Katastrof i Sytuacji Nadzwyczajnych.

W Dżarabulusie brakuje chleba i wody pitnej. Mieszkańcy miasta mówili Reuterowi w środę, że bojownicy IS zabrali wszystko, kiedy uciekali, nawet piec do pieczenia chleba.

Przedstawiciele władz Turcji utrzymują, że ich celem jest wyparcie z północnej Syrii bojowników IS oraz uniemożliwienie Kurdom poszerzenia kontrolowanego przez nich terytorium. Zdaniem obserwatorów jednym z celów tureckiej ofensywy jest powstrzymanie Kurdów z Ludowych Jednostek Samoobrony (YPG) przed zajęciem Dżarabulusu, położonego strategicznie przy granicy z Turcją. Ankara uznaje YPG za organizację terrorystyczną. (PAP)

cyk/ ap/

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze