statystyki

Gronkiewicz-Waltz: nie biorę pod uwagę możliwości podania się do dymisji

1 września 2016, 11:46 | Aktualizacja: 01.09.2016, 12:13
Źródło:PAP
Hanna Gronkiewicz-Waltz

Hanna Gronkiewicz-Waltz

Nie biorę pod uwagę możliwości podania się do dymisji - powiedziała w czwartek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dodała, że sprawę nieprawidłowości reprywatyzacyjnych chce wyjaśnić do końca.

Reklama

Reklama

"Nie biorę pod uwagę możliwości podania się do dymisji, ponieważ chcę tę sprawę wyjaśnić do końca i jestem osobą, która jest tym najbardziej zainteresowana" - powiedziała Gronkiewicz-Waltz pytana, czy bierze pod uwagę podanie się do dymisji.

Dopytywana, w jaki sposób będzie się bronić na zwołanej na godz. 16 nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy ws. reprywatyzacji, odpowiedziała: "Myślę, że przede wszystkim elity powinny się bić w piersi. Do dziś dnia przez 30 lat prawie nie uchwalono ustawy reprywatyzacyjnej i to jest problem, który my mamy jako samorządowcy".

Wiceszefowa PO powiedział także, że czuje wsparcie swojej partii.

Wcześniej szef Platformy Grzegorz Schetyna powiedział, że nie ma wariantu rezygnacji prezydent Warszawy z urzędu. Dodał, że nie może dopuścić, aby w wyniku decyzji administracyjnej Warszawa trafiła w ręce PiS. "Nie mogę dopuścić do tego, aby rezygnacja pani Gronkiewicz-Waltz oddała Warszawę w ręce PiS-u i to nie w wyniku wyborów, których PiS nigdy w Warszawie nie wygra - głęboko w to wierzę - tylko decyzji administracyjnej" - powiedział Schetyna.

Premier Beata Szydło pytana w czwartek, czy Gronkiewicz-Waltz powinna podać się do dymisji, powiedziała: "Powinna wiedzieć, jak się zachować. Jako polityk ponosi pełną odpowiedzialność za to, co działo się w Warszawie przez dziesięć lat".

W czwartek po południu na wniosek Gronkiewicz-Waltz odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Warszawy ws. reprywatyzacji. Prezydent Warszawy ma przedstawić informację m.in. nt. zwrotów nieruchomości w latach 1990-2016. Być może powołana zostanie komisja ds. reprywatyzacji. (PAP)

>>> Polecamy: Waltzowanie prawa. Prawnicy: to skandal

Reklama

Reklama

 • oko(2016-09-01 14:27) Odpowiedz 40

  Ona stanie się walcem, który ostatecznie rozjedzie PO. Nawet sympatycy tej partii muszą przyznać, że jest to spektakl buty i braku jakiejkolwiek odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Nikt takich polityków utrzymywać z podatków nie chce.

 • edek(2016-09-01 14:45) Odpowiedz 31

  brak podania się do dymisji przez ww. postać nie powinien dziwić. Dla ludzi z PO słowo honor to abstrakcja co widzimy na załączonym obrazku.

 • Antoni(2016-09-01 14:52) Odpowiedz 20

  Poczekajmy . Zobaczymy . Ferować wyroków za sąd nie wypada . Wpadamy w histerię wieszania która kończy się na niczym . Nie pamiętam żeby ktoś poza Rywinem i Jakubowską został skazany . Utrzymujemy w sejmie doktorów i profesorów którzy w temacie reprywatyzacji przez ćwierć wieku nie zrobili nic. W międzyczasie były cuda nie widy z mieniem zabużańskim , kościelnym i wszelkim innym do odszkodowań za wywalczenie wolności po 1989 r. Ja czekam na sąd i wyrok . Wkurzają mnie dąsy i pląsy z Amber Gold czy Dubaniowskim ale cóż może Prokurator Najgeneralniejszy popchnie sprawy do przodu.

 • ert(2016-09-01 22:31) Odpowiedz 20

  HGW słusznie podnosi brak ustawy reprywatyzacyjnej, jako przyczynę całego zła. To prawda. Powinna być taka ustawa...jednozdaniowa: "nie ma żadnych zwrotów" - jak to Niemcy uczynili. Bez dekretu Bieruta, Warszawa do dziś nie byłaby odbudowana...

 • gary(2016-09-02 06:45) Odpowiedz 01

  szmalcownicy

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze