"Nasza strategia się nie zmieniła. Wciąż zamierzamy rozwijać się zarówno organicznie, jak i poprzez przejęcia innych podmiotów. Naszym celem jest osiąganie średniorocznego wzrostu organicznego przychodów na poziomie do 20% r/r. Backlog do realizacji na drugą połowę roku wynosił na koniec czerwca br. ponad 43 mln zł, dlatego spodziewam się bardzo dobrej końcówki tego roku. Zamówień mamy bardzo dużo i będziemy musieli zatrudnić nowe osoby" - powiedział Szewczyk, cytowany w komunikacie.

"Jeśli chodzi o Polskę, to chcemy utrzymać naszą pozycję rynkowej w segmencie urządzeń zasilania awaryjnego dla energetyki i przemysłu rafineryjnego. Zamierzamy też poszerzyć naszą ofertę o nowe produkty i usługi, w tym przede wszystkim dla producentów trakcji jezdnej. W tym segmencie chcemy mieć docelowo ponad 10% udziału" - dodał prezes.

Celem strategicznym spółki na rynkach WNP jest wzrost udziałów rynkowych, w Rosji do ok. 15% w segmencie urządzeń zasilania awaryjnego dla energetyki i przemysłu rafineryjnego oraz do ok. 1-2% w segmencie trakcji jezdnej. APS Energia rozwija również sprzedaż na rynkach Ameryki Północnej (USA) oraz Iranu i Turcji, podano również w komunikacie.

APS Energia S.A. jest producentem i dostawcą przemysłowych systemów zasilania awaryjnego. Głównymi klientami APS są spółki z sektora energetycznego oraz nafty i gazu zarówno w kraju, jak i za granicą. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w październiku 2015 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 88,38 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)