Warszawa, 01.09.2016 (ISBnews) - Marvipol ocenia, iż finalizacja podziału spółki na dwa notowane na rynku głównym GPW podmioty nastąpi najpóźniej w I kwartale 2017 r., podała spółka.

"Dewelopersko-motoryzacyjny holding opublikował plan podziału. Zgodnie z nim deweloperski biznes grupy zostanie wniesiony do spółki Marvipol Development S.A. w zamian za nowe akcje dla akcjonariuszy Marvipol S.A. Na każdą akcję Marvipol S.A. przypadnie jedna akcja Marvipol Development. Na potrzeby procesu Grupa Marvipol została wyceniona na blisko 600 mln zł, z czego 262,4 mln zł przypada na wnoszony do Marvipol Development segment deweloperski, a 335,1 mln zł - na pozostawiany w Marvipol S.A. segment motoryzacyjny. Zarząd Marvipol ocenia, iż finalizacja podziału spółki na dwa notowane na rynku głównym GPW podmioty nastąpi najpóźniej w I kwartale 2017 r." - czytamy w komunikacie.

"Jesteśmy na ostatniej prostej niezwykle złożonego i czasochłonnego procesu, jakim jest podział Grupy Marvipol na dwa jednolite biznesowo podmioty giełdowe. Wierzymy, że podział, wychodzący naprzeciw oczekiwaniom naszych akcjonariuszy mniejszościowych i szerzej - rynku kapitałowego - zdecydowanie korzystnie wpłynie na sentyment inwestorów wobec naszej Grupy i w konsekwencji - na jej rynkową wycenę. Wierzymy również, że podział grupy na spółkę deweloperską i motoryzacyjną stanie się impulsem dla jeszcze dynamiczniejszego rozwoju obu biznesów" - powiedział prezes Mariusz Książek, cytowany w komunikacie.

Parametry podziału, w tym wycena wartości poszczególnych aktywów, została ustalona w oparciu o wyceny zweryfikowane przez firmę BDO sp. z o.o. Część przedsiębiorstwa, tworzącą biznes deweloperski, została wyceniona na 262,4 mln zł, podczas gdy pozostała część Marvipol S.A., tworząca dziś segment motoryzacyjny, warta jest 335,1 mln zł, podano również.

"Różnica między naszą wyceną, zweryfikowaną przez niezależnego biegłego, a nawet nieco bardziej konserwatywnymi wycenami analityków finansowych a giełdową wyceną Grupy Marvipol tworzy lukę, nad której zamknięciem, w możliwie krótkim czasie, będziemy intensywnie pracować. Wierzę, że z jednej strony dynamicznie poprawiając wyniki finansowe, a z drugiej znosząc bariery dla wzrostu wartości biznesów i dalej podnosząc jakość komunikacji z inwestorami w kolejnych latach dostarczymy wszystkim naszym akcjonariuszom dużej finansowej satysfakcji z powierzenia nam kapitału" - dodał Książek.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694,17 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)