statystyki

Merkel nie chce cierpieć za "miliony". "Sytuacja z imigrantami nie powtórzy się"

2 września 2016, 10:42
Źródło:PAP
imigranci, uchodźcy

imigranci, uchodźcyźródło: ShutterStock

Kanclerz Angela Merkel zapewniła swój klub poselski CDU/CSU, że nie powtórzy się sytuacja z ubiegłego roku, gdy do Niemiec przyjechało ponad milion imigrantów - piszą w piątek niemieckie gazety, powołując się na uczestników spotkania w siedzibie Bundestagu.

Reklama

Reklama

Podczas pierwszego po przerwie wakacyjnej posiedzenia klubu CDU/CSU, które odbyło się bez udziału mediów, doszło do "intensywnej dyskusji" o polityce migracyjnej Merkel - pisze "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Szeregowi posłowie obu partii chadeckich informowali, że są stale pytani przez wyborców o to, czy w najbliższych latach może znów dojść do ponownego napływu miliona imigrantów w ciągu roku.

"Sytuacja z zeszłego roku się nie powtórzy" - miała zapewnić posłów Merkel. Szefowa rządu wskazywała na przyjęte w minionych miesiącach ustawy zaostrzające prawo azylowe i zwiększające presję na imigrantów w celu lepszego zintegrowania ich w niemieckim społeczeństwie.

Jak relacjonowali uczestnicy spotkania, Merkel uznała za najważniejsze obecnie zadanie deportację tych imigrantów, którym odmówiono azylu i którzy nie podlegają ochronie ze względu na warunki panujące w krajach ich pochodzenia.

"W najbliższych miesiącach najważniejsze jest odsyłanie, odsyłanie i jeszcze raz odsyłanie" - powiedziała szefowa rządu. Jak zaznaczyła, w Niemczech mogą pozostać tylko te osoby, które były w swoich krajach rzeczywiście prześladowane. Ta zapowiedź została przyjęta z aprobatą przede wszystkim w bawarskiej CSU, która od dawna domaga się zaostrzenia polityki wobec uchodźców.

Jak twierdzi "Bild", podczas spotkania w siedzibie parlamentu w Berlinie większość klubu - pomimo niekorzystnych sondaży - opowiedziała się za ponowną kandydaturą Merkel na kanclerza w wyborach na jesieni 2017 roku. O poparciu dla Merkel zapewniał szef klubu Volker Kauder. Po jego wypowiedzi nastąpiła "głośna i długa owacja" - czytamy w "Bildzie".

Z sondażu opublikowanego w czwartek wieczorem przez telewizję publiczną ARD wynika, że zadowolenie z działalności Merkel jako kanclerz Niemiec spadło w sierpniu do poziomu najniższego od pięciu lat.

W rankingu najpopularniejszych polityków Merkel znajduje się obecnie na miejscu szóstym z poparciem 45 proc. Tak niskie notowania szefowa rządu miała ostatnio w sierpniu 2011 roku, gdy kierowała przeżywającą wówczas kryzys koalicją CDU/CSU z liberalną FDP.

Rekordowo wysokim poparciem niemiecka kanclerz cieszyła się na wiosnę 2015 roku - przed wybuchem kryzysu uchodźczego. W kwietniu ub. roku jej działalność aprobowało 75 proc. uczestników sondażu Deutschlandtrend.

Za ponowną kandydaturą Merkel w wyborach na jesieni 2017 roku opowiedziało się 46 proc. ankietowanych, 51 proc. uważa natomiast, że Merkel nie powinna ponownie ubiegać się o reelekcję. (PAP)

>>> Czy Putin odda nam Kaliningrad? Ostra odpowiedź ws. rewidowania granic. Czytaj więcej

Reklama

Reklama

 • Eltor(2016-09-02 11:35) Odpowiedz 240

  "Sytuacja z zeszłego roku nie powtórzy się." Jasne, tym razem przyjedzie 2 miliony.

 • niepelnosprawny,org(2016-09-02 16:41) Odpowiedz 40

  robi sie coś naiwnego i niemadrego, a później ogrom "wytłumaczeń", wszystko mozna jakos wytlumaczyć, ale konsekwencje realnie złe i niebezpieczne...

 • Piotr34(2016-09-02 18:06) Odpowiedz 30

  Ale w czym problem?Przeciez sama zaprosila tych "lekarzy i informatykow".Niemcy sie ludza-Turcja ich zaleje tymi imgrantami -i nie milionem tlyko dwoma albo i trzema.

 • hmm(2016-09-02 22:36) Odpowiedz 00

  "Sytuacja z zeszłego roku nie powtórzy się." - bo Merkel idzie na polityczna emeryture i zapewne czekaja ja procesy za bezmyslne sprowadzenie terrorystow i Islamu do Europy.

 • a(2016-09-02 23:06) Odpowiedz 00

  I tak przyjada imigranci bez wzglegu czy Merkel tego chce czy tez nie chce.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze