Capital Park analizuje potencjalny debiut na giełdzie w JohannesburguWarszawa, 02.09.2016 (ISBnews) - Capital Park analizuje potencjalny debiut na giełdzie w Johannesburgu, poinformował ISBnews członek zarządu grupy Marcin Juszczyk.

"Analizujemy potencjalny debiut w Johannesburgu. RPA ma dobre prawodawstwo dla funduszy REIT, kumuluje się tam dużo międzynarodowego kapitału. Nie ma jakichkolwiek terminów w tej kwestii" - powiedział ISBnews Juszczyk.

Capital Park rozważy przekształcenie się w REIT, jeśli ustawa o tych funduszach wejdzie w życie, poinformował również prezes Jan Motz. Grupa ma również grupę wyselekcjonowanych projektów do potencjalnego nabycia.

Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce od ponad dziesięciu lat, specjalizującym się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych. Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku Grupa przeprowadziła ponad 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 75 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. m2, zlokalizowanych w 37 miastach. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)