statystyki

Polka wśród nominowanych na ambasadorów UE; pojedzie na Jamajkę

2 września 2016, 16:55 | Aktualizacja: 02.09.2016, 18:46
Źródło:PAP
Pracująca w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych Polka Małgorzata Wasilewska znalazła się wśród 11 osób nominowanych w piątek przez szefową unijnej dyplomacji Federicę Mogherini na szefów unijnych placówek na świecie.

Reklama

Reklama

Wasilewska, była prezeska Amnesty International Polska, obejmie stanowisko szefowej delegacji UE na Jamajce i Belize. Do tej pory kierowała wydziałem zapobiegania konfliktom, budowania pokoju i mediacji w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych (ESDZ).

Wasilewska była przez wiele lat była działaczką organizacji pozarządowych, zajmujących się prawami człowieka. W Brukseli pracuje od 2009 r.

Z komunikatu Komisji Europejskiej wynika, że pozostałe placówki, których szefowie zostali właśnie ogłoszeni, to: Barbados, Timor Wschodni, Gwatemala, Laos, Libia, Malezja, Sri Lanka, Sudan, Trynidad i Tobago oraz OECD.

W 2015 r. unijną placówkę w Armenii objął były wiceszef MSZ Piotr Świtalski. Polak Jan Tombiński jest od 2012 r. ambasadorem unijnym na Ukrainie (jego kadencja dobiega końca).

W sumie Polska ma mieć pięciu przedstawicieli wśród tych wysokiej rangi dyplomatów. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze