statystyki

Rosja: Kondolencje Putina w związku ze śmiercią prezydenta Uzbekistanu

2 września 2016, 20:07 | Aktualizacja: 02.09.2016, 20:42
Źródło:PAP
Prezydent Rosji Władimir Putin przesłał w piątek wieczorem telegram kondolencyjny na ręce pełniącego obowiązki prezydenta Uzbekistanu Nigmantilli Juldaszewa z powodu śmierci przywódcy państwa Islama Karimowa.

Reklama

Reklama

"Jego śmierć to ciężka strata dla narodu Uzbekistanu, a także dla całej Wspólnoty Niepodległych Państw i dla członków Szanghajskiej Organizacji Współpracy. Islam Karimow był działaczem państwowym z autorytetem, prawdziwym liderem swojego kraju. Jego nazwisko związane jest z najważniejszymi wydarzeniami w historii współczesnego państwa uzbeckiego" - napisał w telegramie cytowanym przez agencję Interfax.

Rosyjski prezydent dodał, że pod rządami Islama Karimowa Uzbekistan prowadził pokojową politykę zagraniczną, przyczyniając się do wzmocnienia bezpieczeństwa i stabilności w Azji Środkowej oraz rozwoju wielostronnej współpracy w regionie.

"Trudno przecenić wkład Islama Karimowa w ustanowienie strategicznego partnerstwa między naszymi krajami" - napisał Putin.

"Jestem przekonany, że nadal będziemy rozwijać współpracę rosyjsko-uzbecką z korzyścią dla naszych bratnich narodów" - oświadczył.

Agencja Ria Nowosti podała, że na czele rosyjskiej delegacji na pogrzeb uzbeckiego prezydenta, który odbędzie się w sobotę w Samarkandzie, stanie premier Rosji Dmitrij Miedwiediew. (PAP)

Reklama

Tagi:Putin, rząd

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze