statystyki

W Danii powstała piłkarska liga uchodźców

3 września 2016, 06:24 | Aktualizacja: 03.09.2016, 10:06
Źródło:PAP
W poniedziałek w Danii rozpoczną się rozgrywki piłkarskiej ligi uchodźców pod nazwą Asylliga, składającej się z ośmiu zespołów złożonych z osób starających się o azyl. Jednym z trenerów jest były wieloletni selekcjoner reprezentacji kraju Morten Olsen.

Reklama

Reklama

"Drużyny rozpoczęły treningi na początku czerwca. Mecze będą się odbywać co kilka dni, z faza pucharową w ostatnim tygodniu października i finałami w dniach 29-30" - wyjaśnił pomysłodawca projektu i były dyrektor 10-krotnego mistrza Danii kopenhaskiego klubu Broendby IF Per Bjerregaard.

Głównymi sponsorami Asylliga są duński Czerwony Krzyż, UEFA i duńska federacja piłkarska DBU.

"Piłkarze pochodzą z ośrodków uchodźców. Celem jest integracja z lokalną społecznością, nawiązanie kontaktów z ewentualnymi pracodawcami, którzy są sponsorami rozgrywek oraz oczywiście wyszukanie nowych talentów. Zainteresowanie naszym projektem jest ogromne, o czym świadczą nazwiska szkoleniowców" - wyjaśnił Bjerregaard.

Wśród trenerów znajdują się m.in. Morten Olsen, selekcjoner reprezentacji Danii w latach 2000-2015, Morten Wieghorst, trener duńskiej U21 w latach 2011-2013, Thomas Frank trener reprezentacji U16, U17 i U19 oraz w latach 2013-2016, główny trener Broendby IF oraz Peter Bonde wieloletni asystent Olsena pełniący tę samą funkcje przy nowym selekcjonerze pierwszej reprezentacji kraju Age Hareide.

Zbigniew Kuczyński (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze