statystyki

Szydło: Nie pozwolę, by polskie górnictwo zostało zniszczone. Potrzebne są reformy

3 września 2016, 15:12 | Aktualizacja: 03.09.2016, 15:15
Źródło:PAP
Kopalnia

Kopalniaźródło: Bloomberg

Nigdy nie pozwolę, by polskie górnictwo zostało zniszczone - zadeklarowała premier Beata Szydło podczas sobotnich uroczystości 36. rocznicy podpisania porozumień w Jastrzębiu. Dodała zarazem, że zmiany w górnictwie są konieczne, by mogło przetrwać.

Reklama

Reklama

Premier mówiła też, że "czas, kiedy na górnictwie bogacili się niektórzy, kiedy górnictwo było wykorzystywane, gdy traciło polskie państwo i górnicy, skończył się".

Przekonywała zarazem, że w górnictwie "potrzebne są zmiany i reformy". "Wy wiecie doskonale, że jeżeli tych zmian nie przeprowadzimy, to nie uratujemy polskiego górnictwa. Bo dzisiaj polskie górnictwo jest solą w oku również i wielu różnego rodzaju lobbies w Europie, trzeba o tym pamiętać" - przypominała.

"My walczymy dzisiaj o to, by górnictwo przetrwało, bo jest potrzebne polskiej gospodarce i jest potrzebne tutaj na Śląsku" - podkreśliła premier.

Nawiązując do rocznicy podpisania porozumienia w Jastrzębiu 3 września 1980 zaznaczyła, że trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, "czy wszyscy ci, którzy wtedy stanęli w tym proteście, prości robotnicy, zwyczajni ludzie, jak oni dzisiaj żyją, czy każdy nich może powiedzieć, że marzył o takiej Polsce".

>>> Czytaj też: Era węgla brunatnego dobiega końca. Z czego będzie prąd?

"Czy tym ludziom dobrze się żyje, dlaczego przez te wszystkie lata zostali gdzieś pogubieni, zwykli protestujący, zwykli robotnicy, którzy przyszli powiedzieć, że potrzebują rękawic i potrzebują łopat, by wykonywać swoją pracę?" - pytała premier.

"Musimy pamiętać o wszystkich bohaterach Sierpnia, nie tylko tych z pierwszych stron gazet" - dodała.

Podkreślała także, że tak jak "Anna Solidarność", czyli Anna Walentynowicz trzeba zawsze stawać po stronie najsłabszych. "Dzisiaj obowiązkiem polskiego państwa i nas wszystkich jest właśnie oddanie czci i podziękowanie wszystkim, każdemu kto miał odwagę stanąć po stronie prawdy" - powiedziała Szydło.

>>> Polecamy: Na ratunek kopalniom. Kłopotliwe starania o zgodę Brukseli na pomoc publiczną


Reklama

Reklama

  • kibic(2016-09-03 16:41) Odpowiedz 10

    A to co pisoludki robiliście przez 10 miesięcy? Aaa, szukaliście złotego Mercedesa? A teczkę z ustawami wszelakimi już znależliście? bo bez teczki ani rusz...

  • Pis Da!(2016-09-03 16:06) Odpowiedz 10

    hahahha! Nawet Kacperek się śmieje...

  • jacezar(2016-09-03 18:25) Odpowiedz 00

    Mówi to do kolesi, których średnia pensja to 7000 i w wieku 45 lat są na wcześniejszej emeryturze. Biedaki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze