statystyki

G20: Premier Wlk.Brytanii za "szczerym i otwartym" dialogiem z Rosją

4 września 2016, 11:00 | Aktualizacja: 04.09.2016, 13:16
Źródło:PAP
Brytyjska premier Theresa May wyraziła w niedzielę na spotkaniu z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem nadzieję na dialog z Rosją mimo poważnych różnic pomiędzy obydwoma krajami. May spotkała się z Putinem w Hangzhou w Chinach na marginesie szczytu G20.

Reklama

Reklama

"Choć uznaję, że jest wiele dzielących nas różnic, istnieją pewne poważne obszary i sprawy do przedyskutowania i mam nadzieję, że będziemy mogli prowadzić szczery i otwarty dialog" - powiedziała.

Dwustronne brytyjsko-rosyjskie stosunki ucierpiały w ostatnich latach z uwagi sytuację na Ukrainie, wsparcie Rosji dla prezydenta Syrii Baszara el-Asada i zabójstwo w Londynie byłego rosyjskiego szpiega Aleksandra Litwinienki.

Putin nawiązując do decyzji Wielkiej Brytanii o opuszczeniu Unii Europejskiej powiedział premier May, że "wszyscy rozumieją przed jakimi trudnymi wyzwaniami stoi ekipa rządząca" obecnie w Londynie.

"Życzymy pani sukcesu i mamy nadzieję, że uda nam się podnieść nasze wzajemne stosunki na wyższy poziom niż obecnie" - dodał rosyjski prezydent.

Po spotkaniu rosyjski minister ds. rozwoju gospodarczego Aleksiej Uljukajew powiedział, że rozmowy pomiędzy May i Putinem dotyczyły walki z terroryzmem, sytuacji w Syrii, bezpieczeństwa i walki z przemytem narkotyków.

W rozmowie telefonicznej w ubiegłym miesiącu Putin i May uzgodnili spotkanie w Chinach w celu poprawy bardzo słabych relacji między obydwoma krajami. (PAP)

Reklama

Tagi:Putin, G20

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze