statystyki

TASS: Putin i Obama spotkają się na marginesie szczytu G20 w Chinach

4 września 2016, 13:32 | Aktualizacja: 04.09.2016, 14:32
Źródło:PAP
Prezydent USA Barack Obama i prezydent Rosji Władimir Putin spotkają się na marginesie szczytu G20 w Hangzhou w Chinach - podała w niedzielę agencja TASS, powołując się na rzecznika Kremla. Wcześniej nie było wiadomo, czy taka rozmowa dojdzie do skutku.

Reklama

Reklama

Wcześniej Obama powiedział dziennikarzom, że USA i Rosja pracują "bez przerwy" i są już blisko uzgodnienia porozumienia w sprawie współpracy w Syrii, lecz kompromis nie został jeszcze osiągnięty. W piątek Putin oznajmił, że Moskwa i Waszyngton mogą wkrótce uzgodnić porozumienie w sprawie Syrii.

Moskwa i Waszyngton, które oddzielnie przeprowadzają naloty na dżihadystów w Syrii, nie są zgodne co do dalszego losu syryjskiego prezydenta Baszara al-Asada. Rosja jest zdecydowanie przeciwna jego odejściu, gdy tymczasem siły rządowe, przy jej wydatnym wsparciu, kontynuują ataki na syryjską opozycję.

Oczekuje się, że tematem rozmowy obu przywódców może też być sytuacja we wschodniej Ukrainie, gdzie trwa konflikt z udziałem separatystów wspieranych przez Rosję. Szczyt G20 rozpoczął się w niedzielę i potrwa do poniedziałku. (PAP)

kot/ wkt/

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze