statystyki

Które branże w Polsce radzą sobie dziś najlepiej? [ANALIZA]

5 września 2016, 07:30 | Aktualizacja: 05.09.2016, 07:53
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Słaby złoty pomaga eksporterom, ale szkodzi firmom, które dużą część kosztów ponoszą w walutach obcych. Firmy nastawione na rynek konsumencki korzystają z programu „Rodzina 500 plus”. Gorzej mają banki, które płacą na ten program.

Reklama

Reklama

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

DGP przeanalizował wyniki za I półrocze niemal 400 krajowych firm. Sprawdziliśmy, co wpływało na rezultaty poszczególnych branż.

Mniejsze zyski w przetwórstwie żywności

W grupie spółek zajmujących się przetwórstwem przemysłowym wyniki finansowe za I półrocze były bardzo zróżnicowane. Łączne przychody 119 firm zaliczanych do tej branży wyniosły 42,3 mld zł i były niższe niż rok wcześniej o 1,3 proc. Spadku w tej kategorii wyników doświadczyła co trzecia firma – m.in. Grupa Żywiec, jeden z liderów rynku piwa w Polsce, a także Grupa Azoty, największy krajowy producent nawozów. Tej firmie zaszkodziły spadające ceny produktów. Żywiec, mimo spadku przychodów, zanotował wzrost zysku netto o połowę, do 260 mld zł. Ale pozostałe spółki spożywcze zawiodły pod tym względem – 15 przedsiębiorstw zarobiło łącznie 75 mln zł, o połowę mniej niż przed rokiem.

>>> CZYTAJ CAŁY TEKST W DZIENNIKU GAZECIE PRAWNEJ

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama

Reklama

  • myślący(2016-09-08 07:39) Odpowiedz 00

    Bzdury! Firmy zmniejszyły rentowność nie przez spadki sprzedaży tylko przez działania optymalizacyjne. Wszyscy wielcy optymalizują bo idzie klauzula...

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze