statystyki

Wielka Brytania idzie w ślady Australii. Londyn chce systemu kontroli imigracji

5 września 2016, 11:44 | Aktualizacja: 05.09.2016, 11:44
Źródło:PAP
Przechodnie na moście Waterloo w Londynie

Przechodnie na moście Waterloo w Londynieźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Simon Dawson

Wielka Brytania będzie dążyć do stworzenia systemu kontroli imigracji, który pozwoli Londynowi decydować, kogo wpuścić na terytorium kraju - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Theresy May. Zdaniem premier jest on lepszą alternatywą od systemu punktowego.

Reklama

Reklama

System punktowy przyznawałby prawo wjazdu do Wielkiej Brytanii każdej osobie, która spełni określone kryteria. W trakcie referendum dotyczącego Brexitu i po tym głosowaniu wielu brytyjskich polityków opowiadało się za wprowadzeniem rozwiązań podobnych do tych, które obowiązują w Australii.

Jednak szefowa brytyjskiego rządu zapowiadała zaostrzenie polityki imigracyjnej i kontroli granicznych. W niedzielę May podkreślała, że nie jest zwolenniczką systemu punktowego, który sprawdza osoby wjeżdżające do kraju m.in. pod kątem znajomości języka lub umiejętności.

>>> Czytaj też: Żaden imigrant nie chce tam trafić. Recepta z Antypodów na problem z uchodźcami

"System punktowy dałby możliwość wjazdu do Wielkiej Brytanii obcokrajowcom w przypadku spełnienia pewnych kryteriów. System imigracyjny zapewniłby państwu możliwość decydowania, kto przyjeżdża do kraju, aby w nim zamieszkać" - powiedziała rzeczniczka szefowej rządu, która przebywa w Hangczou w Chinach na szczycie G20.

Pod koniec lipca premier May zapowiedziała, że w trakcie negocjacji z Unią Europejską w sprawie wyjścia ze Wspólnoty brytyjski rząd zapewni sobie sprawowanie kontroli nad ruchem osobowym z państw unijnych.

>>> Czytaj też: Włochy chcą "węższego kręgu" integracji UE. Polska zostanie wykluczona?

Reklama

Reklama

  • b22(2016-09-05 15:28) Odpowiedz 50

    W Europie angoli też powinni kontrolować z umiejętności posługiwania się językiem niemieckim, francuski, hiszpańskim, węgierskim, polskim itd , a jak nie to wypad. Ciekawe co by powiedzieli, bo z tym to u nich cieniutko.

  • Ogr(2016-09-05 21:43) Odpowiedz 00

    Ihaha ihaha! Nikt nie skacze tak jak ja!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze