statystyki

Merkel: Jestem bardzo niezadowolona z wyniku wyborów

5 września 2016, 14:01 | Aktualizacja: 05.09.2016, 14:07
Źródło:PAP
Angela Merkel

Angela Merkelźródło: newspix.pl
autor zdjęcia: AA

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała w poniedziałek po porażce swojej partii CDU w wyborach regionalnych w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, że będzie zabiegała o odzyskanie zaufania wyborców. Podkreśliła, że jej decyzje dotyczące uchodźców były słuszne.

Reklama

Reklama

"Jestem bardzo niezadowolona z wyniku wyborów" - powiedziała Merkel dziennikarzom w chińskim mieście Hangzhou, gdzie uczestniczyła w szczycie G20. Jej zdaniem współrządząca w Meklemburgii CDU "dobrze pracowała" przyczyniając się do ograniczenia bezrobocia i rozwoju gospodarki tego kraju związkowego.

Kampanię przed wyborami do regionalnego parlamentu "zdominowała problematyka uchodźców i ich integracji" - zaznaczyła szefowa rządu. "Musimy przyjąć do wiadomości, że wiele osób nie ma wystarczającego zaufania do nas, że dysponujemy kompetencjami pozwalającymi na rozwiązanie tych problemów, chociaż sporo udało się nam już zrobić" - przyznała Merkel.

"Naszym zadaniem na teraz jest intensywna praca w celu odzyskania zaufania, a można to osiągnąć tylko poprzez rozwiązywanie konkretnych problemów, nie tylko związanych z uchodźcami, lecz także kwestii rozwoju gospodarczego i socjalnej solidarności w kraju" - oświadczyła niemiecka kanclerz.

Merkel powtórzyła, że uważa podjęte w przeszłości decyzje dotyczące imigrantów za słuszne. "Działaliśmy w sposób odpowiedzialny" - zaznaczyła. Potwierdziła, że swoją decyzję o ewentualnym ubieganiu się po raz kolejny o fotel kanclerza ogłosi "we właściwym czasie".

W niedzielnych wyborach do parlamentu regionalnego Meklemburgii-Pomorza Przedniego prawicowa, antyislamska Alternatywa dla Niemiec (AfD) po raz pierwszy wyprzedziła CDU - partię kierowaną przez Merkel. Na terenie tego landu znajduje się okręg wyborczy do Bundestagu Merkel, co wielu komentatorów i ekspertów uznało za ostrzeżenie, czy wręcz upokorzenie dla szefowej rządu i partii.

AfD dostała 20,8 proc., a CDU 19 proc. głosów. Wybory wygrała SPD uzyskując 30,6 proc. głosów.

Spotkanie Merkel z dziennikarzami transmitował na żywo kanał informacyjny niemieckiej telewizji publicznej Phoenix.

>>> Czytaj też: Klęska Angeli Merkel. Prasa: To "furia wyalienowanych wyborców"

Reklama

Reklama

 • Nie(2016-09-05 15:16) Odpowiedz 192

  Ostatnio odkryłem cechę wspólną wszystkich niemieckich wielkich przywódców: dążą po trupach do celu !!!

 • Wrocławianin91(2016-09-05 14:51) Odpowiedz 181

  Niemcy przerabiały w swojej historii faszyzm narodowy. Teraz przyszła pora na faszyzm anty-narodowy. Cóż historia zatoczyła koło jako tragifarsa.

 • Nikt z nikąd(2016-09-05 15:02) Odpowiedz 162

  A nie prościej podać się do dymisji ? No chyba, że jest się człowiekiem sukcesu, wtedy rzeczywiście zostaje jedyna i słusznie obrana droga czyli: po trupach do celu!!!

 • demaskator(2016-09-05 18:10) Odpowiedz 132

  A my jesteśmy badzo zadowoleni z twojego niezadowolenia. Bardzo cieszy nas postępująca degradacja narodu niemieckiego.Wymieszanie rasowe tego kraju w naszej ocenie spowoduje zmiejszenie agresywnego oddziaływania na inne narody europy. Będą musieli zająć sie sami sobą aby uchronić się od szybkiego całkowitego wynarodowienia i likwidacji narodu niemieckiego

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • fuuu(2016-09-05 15:35) Odpowiedz 111

  Nikt i nic Merkel nie przekona, ze popelnila kardynalne bledy, a trupy z Paryza, Brukseli, Nicei, etc., plus tysiace kobiet, molestowanych i zgwalconych, przez pseudo-uchodzcow, to efekt jej polityki sprowadzania Islamu do Europy i polityki wynaradawiania. Dla tej kobiety nie ma juz nadziei - ona jest beznadziejna i niereformowalna jak komunistyczny beton. Merkel musi odejsc - a potem byc sadzona za zbrodnie popelnione na Europejczykach.

 • RICO(2016-09-05 22:07) Odpowiedz 41

  Czas usunąć tych co doprowadzili do zwyrodnienia Europy swoimi durnymi decyzjami politycznymi i finansowymi !

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze