statystyki

W.Brytania mianowała ambasadora w Iranie po pięcioletniej przerwie

5 września 2016, 15:59 | Aktualizacja: 05.09.2016, 16:07
Źródło:PAP
Wielka Brytania poinformowała w poniedziałek, że mianowała swego pierwszego od 2011 roku ambasadora w Iranie, co jest przejawem dążeń do rozszerzenia współpracy między obu państwami.

Reklama

Reklama

Stanowisko to obejmie Nicholas Hopton, były brytyjski ambasador w Katarze i Jemenie. Brytyjską ambasadę w Teheranie ponownie otwarto nieco ponad rok temu po tym, gdy była przez blisko cztery lata zamknięta w następstwie wtargnięcia demonstrantów na jej teren.

"Poprawa w stosunkach dyplomatycznych daje nam okazję do rozwijania dyskusji o wielu kwestiach, w tym naszych sprawach konsularnych, w które jestem głęboko zaangażowany" - zadeklarował w oświadczeniu brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson.

"Mam nadzieję, że oznacza to początek bardziej owocnej współpracy między naszymi krajami, umożliwiając nam dyskusję nad bardziej bezpośrednimi kwestiami, takimi jak prawa człowieka i rola Iranu w regionie" - dodał. (PAP)

Reklama

Reklama

  • lipo(2016-09-06 11:42) Odpowiedz 00

    Mały szatan próbuje się podlizać. Na nic. Iran nie zapomina zniewag kolonialistów. Zresztą co oni mogą zaoferować? Derywaty?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze