statystyki

Putin: Porozumienie z USA ws. Syrii może być sprawą najbliższych dni

5 września 2016, 16:55 | Aktualizacja: 05.09.2016, 17:42
Źródło:PAP
Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w poniedziałek, że porozumienie ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie sposobów znaczącego zredukowania przemocy w Syrii może zostać osiągnięte w ciągu kilku dni.

Reklama

Reklama

Powiedział, że on i prezydent USA Barack Obama uczynili kolejny krok naprzód, jeśli chodzi o pomoc w rozwiązaniu kryzysu syryjskiego. Obaj przywódcy omawiali te kwestie na szczycie G20 w Chinach.

Putin zastrzegł, że przedwczesne byłoby ujawnianie teraz szczegółów dotyczących warunków tego porozumienia, ale zapewnił, że Rosja nasili współpracę z USA w walce z terroryzmem.

Putin powiedział, że czuje, iż on i Obama rozumieją się nawzajem i rozumieją problemy, wobec których świat stoi w Syrii. Podkreślał "zbieżność poglądów" Rosji i Stanów Zjednoczonych oraz wyraził przekonanie, że rozmowy w sprawie zakończenia kryzysu syryjskiego są na dobrej drodze. Wyraził opinię, że Obama jest zainteresowany znalezieniem rozwiązania dla Syrii.

Wypowiadając się do dziennikarzy w Hangzhou na marginesie szczytu G20 rosyjski prezydent uznał też, że o rozmowach w sprawie Syrii i ewentualnym rozwiązaniu tamtego konfliktu powinien być informowany rząd syryjski, a także, m.in., Iran.(PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze