statystyki

Fujifilm wchodzi do Polski. To pierwsze takie centrum w Europie

5 września 2016, 18:47 | Aktualizacja: 05.09.2016, 21:19
Źródło:PAP
Gdańsk

Gdańskźródło: ShutterStock

Globalny lider nowych technologii, Fujifilm otwiera oddział w Gdańsku. Na przestrzeni dwóch lat ma zatrudnić ok. 150 osób. Pierwsze w Europie centrum usług wspólnych będzie obsługiwać europejskie oddziały firmy głównie w zakresie finansów, zaopatrzenia i zasobów ludzkich.

Reklama

Reklama

O utworzeniu centrum usług wspólnych firmy Fujifilm w Gdańsku poinformowano podczas konferencji prasowej w poniedziałek w Gdańsku. W czasie dwóch lat ma zatrudniać ok. 150 osób.

Podano, że w najbliższych miesiącach Fujifilm Europe Business Service (FEBS) w Gdańsku będzie poszukiwać zarówno doświadczonej kadry, jak i absolwentów uczelni wyższych z obszarów: finansowo - księgowych, zasobów ludzkich, zakupów oraz obsługi klienta. Wymagana jest m.in. znajomość języka angielskiego, a w przypadku niektórych stanowisk dodatkowym atutem będzie znajomość języka niemieckiego, francuskiego, włoskiego i innych języków europejskich.

Gdańsk należał do grupy ponad 70 miast, które były analizowane przez firmę na siedzibę centrum. Dyrektor Zarządzający Fujifilm Europe, Go Miyazaki tłumaczy, że firma zdecydowała się na otwarcie biura w Gdańsku, ponieważ, jak powiedział, "utworzono tu bardzo atrakcyjne i profesjonalne środowisko biznesowe dla powiązanych usług wspólnych wraz z bezpieczną bazą dla wysoce wykwalifikowanego personelu". Liczy, że "nowe centrum operacyjne wzmocni ogólne wyniki firmy w Europie".

Sektor usług wspólnych w Trójmieście to obecnie jeden z najdynamiczniej rozwijających się tego typu rynków w Polsce. Działa ponad 100 centrów nowoczesnych usług biznesowych, które zatrudniają ponad 20 tys. osób. Zdecydowana większość z nich specjalizuje się w usługach IT (centra ITO) oraz procesach finansowych.

„Firma Fujifilm to znana marka i znaczący gracz w branży nowych technologii, dlatego decyzja firmy o wyborze Gdańska na pierwsze w Europie centrum usług wspólnych niewątpliwie wskazuje na potencjał oraz atrakcyjność Pomorza dla projektów poszukujących pracowników o tak wysokich kwalifikacjach” – ocenia Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Założona w 1934 roku Fujifilm stworzyła wiele zaawansowanych technologii w zakresie obrazowania fotograficznego, które obecnie wykorzystuje w profilaktyce, diagnostyce i leczeniu oraz w badaniach naukowych. Spółki wchodzące w skład Fujifilm prowadzą działalność w ponad 40 krajach w Europie i zatrudniają około 4,5 tys. pracowników.

W Europie firma obsługuje głównie branże: medyczną, chemiczną, graficzną, materiałów elektronicznych, optyczną, mediów rejestrujących oraz technologii fotograficznych.

Od samego początku inwestycja wspierana była przez inicjatywę Invest in Pomerania, szczególnie przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA). Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą, która na bazie zasady non-profit pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Inicjatywę tworzą m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot oraz Specjalne Strefy Ekonomiczne, Pomorska i Słupska. (PAP)

>>> Cyfrowy wszystkożerca czy e-minimalista? Zobacz, do jakiego internetowego plemiona należysz

Reklama

Reklama

 • niepelnosprawny,org(2016-09-05 20:47) Odpowiedz 50

  jednak obnizony rating nie "odstraszyl" inwestorów

 • kreeede(2016-09-05 22:22) Odpowiedz 31

  Przenosilem sie z Warszawy do Gdanska, naprawde jest spoko. Jedyne co tu jest mega dziwne to przyzwloenie na picie alkoholu, tu pije mega duzo osob, zwlaszcza w komunikacji miejskiej.

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • przemas(2016-09-06 00:31) Odpowiedz 13

  piekny hansa widoczek (zupelnie nie polski ) i bicie piany o tani outsourcing ..??? ludzie ogarnijcie sie sie to nie jest wielka wartosc by sie zachwycac....

 • ktoś(2016-09-06 09:00) Odpowiedz 00

  Odpowiedź na pytanie dlaczego w Gdańsku? Ponieważ w Polsce jest tanio- tzn. pracownik robi za tylko dwie miski ryżu. A Polska jest w EU i może taka Fujifilm obsługiwać wszystkie kraje EU. Jakoś w NIemczech nie Fuji nie otworzyła oddziału a przecież to 82 mln rynek. I do tego wszyscy znają niemiecki :). Powtórze w Polska jest tania i to jest jeden z głównych argumentów za lokalizacją w EU.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze