statystyki

Morawiecki: Tempo restrukturyzacji kopalń zależne bardziej od związków zawodowych niż budżetu

6 września 2016, 12:56 | Aktualizacja: 06.09.2016, 12:57
Źródło:PAP
Krynica-Zdrój, 06.09.2016. Ostatnie przygotowania przed rozpoczęciem XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy, 6 bm. Temat przewodni tegorocznej konferencji to "Europa w obliczu wyzwań - zjednoczeni czy podzieleni?". (mr) PAP/Grzegorz Momot

Krynica-Zdrój, 06.09.2016. Ostatnie przygotowania przed rozpoczęciem XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy, 6 bm. Temat przewodni tegorocznej konferencji to "Europa w obliczu wyzwań - zjednoczeni czy podzieleni?". (mr) PAP/Grzegorz Momotźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: Grzegorz Momot

Tempo restrukturyzacji sektora górniczego jest bardziej zależne od porozumień ze związkami zawodowymi niż od środków przeznaczonych z budżetu – powiedział wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Reklama

Reklama

"Mamy bardzo trudną sytuację i się z nią musimy zmierzyć. Minister Tchórzewski w pełnym uzgodnieniu ze związkami zawodowymi i w spokoju społecznym przeprowadza proces restrukturyzacji. To czy będzie to w tempie nieco przyspieszonym, czy nieco wolniejszym zależy od zgody związków zawodowych i od uzgodnień z partnerami społecznymi bardziej niż od budżetu. Choć ta różnica - 3 mld zł czy 7 mld zł - jest bardzo duża” - powiedział we wtorek w rozmowie z dziennikarzami Morawiecki.

Sejmowa komisja ds. energii i Skarbu Państwa opowiedziała się w poniedziałek za zwiększeniem limitu wydatków budżetowych na restrukturyzację górnictwa węgla kamiennego do końca 2018 r. z 3 mld zł do 7 mld zł. Tylko do końca roku działania naprawcze w branży pochłoną 1,7 mld zł.

"Ale to i tak nie byłoby możliwe wydać tak dużych środków w ciągu 1 roku, więc będziemy ten proces starali się prowadzić nadal w porozumieniu ze związkami zawodowymi i firmami górniczymi” - dodał Morawiecki.

>>> Czytaj też: Największa nadwyżka handlowa na świecie? Niemcy idą na kolejny rekord

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze