statystyki

Haitong Bank podniósł wycenę Wirtualnej Polski do 60,7 zł, nadal zaleca 'kupuj'

6 września 2016, 09:56 | Aktualizacja: 06.09.2016, 14:47
Źródło:ISBnews

Analitycy Haitong Banku podnieśli cenę docelową akcji Wirtualnej Polski do 60,7 zł z 55,7 zł i podtrzymali rekomendację "kupuj", wynika z raportu datowanego na 5 września.

Reklama

Reklama
We wtorek ok. godz. 9.30 kurs akcji wynosił 51,98 zł.

"Cena docelowa została podwyższona głównie za sprawą wyższej wyceny porównawczej. Choć wzrost rynku reklamowego w Polsce spowolnił w drugim kwartale 2016 do 2,5% r/r, to rynek reklamy internetowej zachował przyzwoitą dynamikę r/r na poziomie 9,7%" - czytamy w komunikacie poświęconym rekomendacji.

Analitycy uważają również, że potencjalnie wolniejsze tempo rozwoju rynku reklamowego może zostać zrównoważone przez wyższe przychody reklamowe związane z poprawą efektywności i ruchu w segmencie mailingowym i wortalach tematycznych.

"Wycena Wirtualnej Polski na lata 2016/2017, ze wskaźnikiem EV/EBITDA na poziomie odpowiednio 12- i 10-krotności wydaje się być wygórowana ale jedynie jeżeli porównamy ją do typowo medialnych konkurentów. Przekształcanie modelu biznesowego w kierunku e-commerce sprawia, że firma ma charakter w coraz większym stopniu konsumencki, a takie spółki są wyceniane przy pomocy wyższego mnożnika niż medialne" - podsumowano w komunikacie.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze