statystyki

Morawiecki: Poprzednia decyzja Moody's ws. ratingu nie miała konsekwencji

6 września 2016, 14:02 | Aktualizacja: 06.09.2016, 14:42
Źródło:ISBnews

Reklama

Reklama

Morawiecki: Poprzednia decyzja Moody's ws. ratingu nie miała konsekwencjiKrynica-Zdrój, 06.09.2016 (ISBnews) - Majowa decyzja Moody's Investors Service o obniżce perspektywy ratingu Polski do negatywnej ze stabilnej nie miała większych konsekwencji, przypomniał wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Powiedział też, że "nie spekuluje" w temacie tego, czy Moody's obniży rating Polski w najbliższy piątek.

"Nie spekuluję w tym temacie. Raz nam obniżyli i nic się nie stało" - powiedział Morawiecki dziennikarzom w kuluarach XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy, odpowiadając na pytanie, czy Moody's może dokonać obniżenia ratingu Polsce lub perspektywy.

Długoterminowy rating Polski w Moody's wynosi A2 od 2002 r. W czerwcu agencja ostrzegła jednak, że eskalacja konfliktu dotyczącego Trybunału Konstytucyjnego w Polsce może pogorszyć klimat inwestycyjny, a także wpłynąć na rating suwerenny.

Moody's ma przedstawić nowy raport na temat Polski w najbliższy piątek. Większość analityków spodziewa się, że rating pozostanie niezmieniony.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze