statystyki

Szydło: Grupa Wyszehradzka chce wspierać Ukrainę m.in. w integracji z UE (krótka3)

6 września 2016, 18:14 | Aktualizacja: 06.09.2016, 18:21
Źródło:PAP
Grupa Wyszehradzka chce wspierać Ukrainę m.in. w dziedzinie wiz i integracji europejskiej, chce prowadzić z nią wspólne projekty - zadeklarowała premier Beata Szydło po wtorkowym spotkaniu szefów rządów V4 i premiera Ukrainy.

Reklama

Reklama

"Niezmiennie Grupa Wyszehradzka stoi na stanowisku, iż chcemy wspierać Ukrainę, chcemy prowadzić wspólne projekty" - podkreśliła premier Szydło w swoim wystąpieniu na konferencji prasowej.

Wśród dziedzin, które łączą ze sobą kraje V4 i Ukrainę szefowa polskiego rządu wymieniła m.in. wspólną infrastrukturę dla regionu Karpat, politykę energetyczną, w tym działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego. "Ale też chcemy wspierać bardzo wyraźnie Ukrainę, jeżeli chodzi o kwestię wiz i też o politykę, która ma doprowadzić kiedyś Ukrainę do tego, by stała się częścią Unii Europejskiej" - dodała.

Rozmowy szefów rządów Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Ukrainy odbyły się na marginesie Forum Ekonomicznego w Krynicy. W środę rano premier Szydło ma również odbyć dwustronne spotkanie z premierem Ukrainy Wołodymyrem Hrojsmanem. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze