statystyki

Merkel: Sytuacja z uchodźcami w Niemczech jest dziś o wiele lepsza niż rok temu

7 września 2016, 10:47
Źródło:PAP
Angela Merkel

Angela Merkelźródło: newspix.pl
autor zdjęcia: AA

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapewniła w środę w Bundestagu, że jej rząd radzi sobie z kryzysem uchodźczym, a obecna sytuacja w Niemczech jest "o wiele lepsza" niż rok temu. Dodała, że Niemcy muszą przestrzegać takich wartości, jak wolność i solidarność.

Reklama

Reklama

Podczas debaty w parlamencie Merkel odrzuciła krytykę lewicowej opozycji, która zarzuciła jej bezczynność wobec kryzysu uchodźczego.

"Sytuacja jest dziś o wiele lepsza niż rok temu" - powiedziała. Wśród dokonań swego rządu wymieniła ograniczenie liczby imigrantów, uchwalenie ustaw umożliwiających lepszą integrację uchodźców oraz sankcje wobec tych imigrantów, którzy odrzucają oferty nauki języka.

Merkel przyznała, że jest jeszcze dużo do zrobienia, przede wszystkim w dziedzinie bezpieczeństwa. "Nie wszyscy uchodźcy przyjeżdżają z pokojowymi zamiarami" - zaznaczyła. "Obywatele mają prawo domagać się od nas zapewnianie bezpieczeństwa" - powiedziała szefowa rządu. Przypomniała, że rząd zdecydował o stworzeniu do 2018 roku kilku tysięcy dodatkowych etatów w policji i służbach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Odnosząc się do sytuacji w UE, Merkel zauważyła, że europejska solidarność w kwestii imigrantów "pozostawia wiele do życzenia".

Kanclerz powiedziała posłom, że dobry wynik antyislamskiej, antymigranckiej Alternatywy dla Niemiec (AfD) w regionalnych wyborach w Meklemburgii-Pomorzu Przednim w niedzielę jest "wyzwaniem nie tylko dla CDU, lecz dla wszystkich partii". Zaznaczyła, że Niemcy powinny przestrzegać wartości, które uczyniły ten kraj silnym: wolności, bezpieczeństwa, sprawiedliwości i solidarności. Jej zdaniem nie wolno obrażać wyborców prawicowo-populistycznej partii, lecz trzeba poważnie traktować ich obawy. "Ludziom należy mówić prawdę; tylko w ten sposób odzyskamy zaufanie" - oświadczyła Merkel.

W wyborach do regionalnego parlamentu Meklemburgii AfD wyprzedziła kierowaną przez Merkel CDU, co uznano powszechnie za "policzek" wobec niej. AfD domaga się zamknięcia granic dla imigrantów.

>>> Czytaj też: Wspólna wizja Kaczyńskiego i Orbana. Jaki pomysł na Europę mają politycy Polski i Węgier?

Reklama

Reklama

  • LA(2016-09-07 16:06) Odpowiedz 00

    Sytuacja emigrantów zapewne jest lepsza niż rok temu (lepszy socjal. mieszkania ect.), czego nie można powiedzieć o sytuacji samych Niemców...

  • ert(2016-09-07 17:57) Odpowiedz 00

    Tyle pracy włożyli pracowici Niemcy poprzez Rassenpolitisches Amt, onegdaj, żeby to JE babsko wszystko zepsuło...kolorowi Niemcy...słyszał to kto?...toż to giewałt istny!!! A tak na poważnie: szkoda Niemców, mają co nieco na sumieniu, ale żeby aż tak?...

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze