"W I połowie roku zwiększyliśmy liczbę filii z 58 do 65. W II połowie na pewno powstanie kilka oddziałów, od 3 do 5. Będziemy decydowali o tempie otwierania kolejnych. Może ich być nieco więcej niż 9, jak zakładały cele. Filie szybciej się 'zerują', szybciej nie musimy do nich dokładać" - powiedział Janta podczas konferencji prasowej.

Zarząd poinformował także, że do I poł. 2017 r. uruchomi centrum dystrybucyjne w Pruszkowie i filię w jednym z dwóch krajów - w Czechach lub na Łotwie. Do tej pory Auto Partner obsługuje te kraje z oddziałów w Polsce.

W grę wchodzi także wejście do nowych krajów, ale - jak wskazali członkowie zarządu - na razie bez filii. Auto Partner jest obecny na 7 rynkach zagranicznych: Niemczech, Czechach, Słowacji Austrii, Łotwie, Litwie i Ukrainie. W I połowie 2016 r. sprzedaż zagraniczna dała ok. 21% przychodów. Według zarządu proporcja kraj-zagranica nie zmieni się w najbliższym czasie, bo rozwój spółki następuje zarówno w eksporcie, jak i w Polsce.

Grupa Auto Partner jest importerem i dystrybutorem części do samochodów osobowych i dostawczych. Współpracuje z blisko 150 dostawcami części zamiennych w obszarze tzw. rynku aftermarket, jak również dostawcami OEM z całego świata. Spółka jest notowana na GPW od czerwca 2016 r.

(ISBnews)