"Dzisiejsza sesja była dobra - były zarówno wzrosty, jak i obroty. Warto zwrócić uwagę na umacniającą się wobec dolara i euro złotówkę. Po umocnieniu się euro wobec dolara inwestorzy zobaczyli w lepszym świetle perspektywy rynku surowców. Z tego powodu także Polska mogła stać się dla nich wartym uwagi kierunkiem inwestycyjnym" - powiedział w rozmowie z PAP Artur Kołsut, makler z DM BZ WBK.

"Widać, że rynek dostaje szerokości. Segment małych i średnich spółek zachowuje się lepiej niż blue chipy, jednak w najbliższych dniach największe spółki mogą nadrabiać i różnica ta może zostać zniwelowana" - dodał.

Analityk wskazał, że najbliższym poziomem oporu dla WIG 20 jest 1.820 pkt.

"Jeżeli indeksy w USA zakończą dzisiejszą sesję pozytywnie, to ten poziom oporu może zostać jutro przebity. Wsparcie znajduje się z kolei na poziomie 1.765 pkt." - powiedział.

Wskazał też, że kluczową informacją dla notowań polskiej giełdy w tym tygodniu będzie piątkowa decyzja agencji Moody's w sprawie ratingu dla Polski.

"Na rynku są duże obawy, że rating zostanie obniżony" - powiedział Kołsut.

Środowa sesja na warszawskiej GPW upłynęła pod znakiem wzrostów głównych indeksów. WIG zyskał na zamknięciu 0,8 proc., WIG 20 wzrósł o 1,1 proc., mWIG 40 poszedł w górę o 0,4 proc., a sWIG 80 wzrósł o 0,6 proc.

Łączne obroty akcjami wyniosły ponad 800 mln zł, z czego za prawie 550 mln zł odpowiadały blue chipy. Największy obrót papierami odnotowano na akcjach PKO BP (109 mln zł), Pekao (74 mln zł) oraz KGHM (66 mln zł).