statystyki

Jordania: Zarekwirowano ponad 13 mln tabletek "narkotyku terrorystów"

7 września 2016, 16:23 | Aktualizacja: 07.09.2016, 19:32
Źródło:PAP
Jordańskie władze poinformowały w środę o zarekwirowaniu rekordowo dużej partii substancji znanej jako captagon - używanej powszechnie jako narkotyk w krajach arabskich, w tym również przez terrorystów. Zatrzymano trzy osoby.

Reklama

Reklama

Narkotyk był ukryty w kontenerze z suszarkami do ubrań. Policja znalazła go w domu jednego z zatrzymanych na przedmieściach Ammanu.

Captagon (fenetylina) to związek chemiczny złożony m.in. z amfetaminy. Ma działanie euforyzujące, zwiększa agresję i długotrwale utrzymuje organizm w stanie pobudzenia bez snu i odżywiania. Z tego względu bywa używany przez terrorystów i członków różnych bojówek.

Według komunikatu jordańskich władz, narkotyk był przeznaczony "dla sąsiedniego kraju". Nie wymieniono w tym kontekście ogarniętej wojną Syrii, ale agencja AFP zauważa, że chaos panujący w tym kraju od kilku lat zwiększył produkcję i przemyt captagonu.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2016 roku w Jordanii zarekwirowano ponad sześć ton narkotyków i zatrzymano w związku z ich przemytem, handlem, posiadaniem albo zażywaniem ponad 13 tys. osób. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze