statystyki

Ławrow w rozmowie z Kerrym wyraził oburzenie nowymi sankcjami USA

7 września 2016, 19:31 | Aktualizacja: 07.09.2016, 20:47
Źródło:PAP
Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow w rozmowie telefonicznej w środę z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym wyraził wzburzenie z powodu rozszerzenia przez USA sankcji wobec Moskwy - podał w komunikacie rosyjski resort.

Reklama

Reklama

Ministerstwo nazwało restrykcje "sankcyjnymi najazdami USA przeciwko Rosji". Według komunikatu w trakcie rozmowy strona rosyjska podkreśliła, iż "normalna współpraca, w tym dotycząca uregulowania konfliktów regionalnych (...), jest niemożliwa bez przestrzegania elementarnych dobrych manier".

Rosyjski resort zaznaczył, iż o taką współpracę "administracja (prezydenta USA) Baracka Obamy stale prosi w kontaktach roboczych".

W miniony czwartek resort finansów USA rozszerzył sankcje nałożone na Rosję w związku z kryzysem ukraińskim. Sankcjami objął m.in. przedsiębiorstwa budujące most nad Cieśniną Kerczeńską między Rosją a zaanektowanym Krymem. Wprowadził też restrykcje wobec kilkudziesięciu spółek zależnych koncernu Gazprom.

6 września o rozszerzeniu swoich sankcji wobec osób i firm z Rosji poinformowało Biuro Przemysłu i Bezpieczeństwa Ministerstwa Handlu USA. Na "czarnej liście" prócz spółek objętych sankcjami przez resort finansów znalazło się dalszych 11 firm.

Od marca 2014 roku USA nakładają na Rosję kolejne restrykcje - począwszy od zakazu wizowego i zamrożenia aktywów, skończywszy na sankcjach gospodarczych. Sankcjami objęto blisko związanych z Kremlem ludzi i instytucje: polityków i wysokiej rangi urzędników oraz przedsiębiorców, największe firmy i banki, a także przywódców i firmy samozwańczych prorosyjskich republik Donieckiej i Ługańskiej na wschodzie Ukrainy.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze