Rekomendacja została wydana przy cenie 42,5 zł za akcję. W środę na zamknięciu notowań kurs wynosił 43,2 zł po spadku o 2,02% wobec poprzedniego zamknięcia.

Analitycy zwracają uwagę, że kurs akcji spółki wzrósł o ponad 45% od 14 lipca, kiedy zaktualizowali swoją rekomendację "kupuj" dla CD Projektu, co przypisują uświadomieniu sobie przez akcjonariuszy potencjału gry "Gwint" oraz dużego niedowartościowania spółki względem jej zagranicznych odpowiedników.

"W związku z domknięciem luki wycenowej obniżamy nasze rekomendacje: długoterminową fundamentalną 'kupuj' i krótkoterminową relatywną 'przeważaj' odpowiednio do: 'trzymaj' i 'neutralnie'. [...] Nasza 12-miesięczna wycena walorów spółki będąca złożeniem ważonej średniej wyceny metodą DCF i wyceny porównawczej w stosunku 50-50% rośnie o 14% do 42,9 zł na akcję w konsekwencji podwyższenia prognoz wyników, przesunięcia do przodu horyzontu wyceny i odświeżenia wskaźników spółek wykorzystywanych w wycenie porównawczej" - czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki w tym roku spadnie do 206,1 mln zł i dalej do 67,6 mln zł w 2017 r., przy przychodach odpowiednio: 501,8 mln zł i 263,1 mln zł.

(ISBnews)