statystyki

DM BOŚ dodał GTC i Pelion do 'top picks' na nadchodzący miesiąc

8 września 2016, 10:06 | Aktualizacja: 08.09.2016, 10:48
Źródło:ISBnews

Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali Globe Trade Centre (GTC) i Pelion. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie PKN Orlen, CD Projekt i Rafako.

Reklama

Reklama


Według analityków, w następnym miesiącu lepiej od rynku mogą zachować się następujące spółki: 11 bit studios, ABS, Awbud, Bogdanka, BSC Drukarnia, Budimex, Ciech, Ergis, Famur, GTC, JSW, LSI Software, Neuca, Pelion, Robyg, Ronson, Sanok, Trakcja i Vistula.

Z kolei spółki, których notowania mogą być gorsze niż zachowanie całego rynku, to: Action, Agora, Alior, Asseco Poland, CNG, Eurocash, Integer, LPP, Pekao, Radpol i Tauron.

"W ubiegłym miesiącu wyniki uzyskane przez nasz portfel w porównaniu ze stopą zwrotu z indeksu WIG były wyższe o 13,3 pkt proc. - w kategoriach bezwzględnych wartość portfela wzrosła o 16,3% w porównaniu z 3-proc. wzrostem indeksu WIG - przede wszystkim za sprawą trafnie wybranych długich pozycji (Ergis, Sanok, JSW, Famur, J.W. Construction, ABS i CD Projekt), a także właściwie skróconych pozycji (LPP, Integer, Tauron, Radpol i Action)" - czytamy w raporcie.

Od początku br. portfel DM BOŚ zwiększył wartość o 34,4%, podczas gdy WIG wzrósł o 3,2%.

Licząc od momentu powstania (czyli od końca marca 2008 r.) portfel DM BOŚ przyniósł dodatnią bezwzględną stopę zwrotu w wysokości 5 237,3% (wobec 0,2-proc. spadku indeksu WIG), co oznacza, że w ciągu ostatnich 101 miesięcy przekroczył poziom referencyjny o 5 237,5 pkt proc., podał broker.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze