statystyki

Armenia: Premier Abrahamian podaje się do dymisji

8 września 2016, 11:15 | Aktualizacja: 08.09.2016, 11:37
Źródło:PAP
Premier Armenii Howik Abrahamian oświadczył w czwartek, że podaje się do dymisji. Poinformował o tym, zamykając czwartkowe posiedzenie rządu. 58-letni Abrahamian zajmował stanowisko szefa rządu od kwietnia 2014 roku.

Reklama

Reklama

"Postanowiłem ustąpić i umożliwić prezydentowi sformowanie nowego rządu" - powiedział.

Według Abrahamiana należy mieć na uwadze pomyślność wszystkich Ormian i dać szanse nowemu rządowi na skonsolidowanie społeczeństwa przy użyciu nowych metod na fundamencie tego, co już zrobiono.

W sierpniu prezydent Armenii obiecał sformowanie rządu "porozumienia narodowego" - pisze agencja Associated Press. Przypomina, że stało się to po lipcowych zajściach. Uzbrojona grupa, która wówczas przez dwa tygodnie okupowała komisariat w Erywaniu, domagała się uwolnienia więźniów politycznych i ustąpienia władz. Na znak solidarności z tą grupą zwolennicy skrajnej opozycji przeprowadzili w Erywaniu demonstracje. Doszło do zamieszek.

Po stłumieniu protestów prezydent Armenii Serż Sarkisjan obiecywał "radykalne zmiany" w kraju. Zapowiedział też, że nie pozwoli na użycie siły, która "zniszczyłaby podstawy państwa".(PAP)

mmp/ kar/

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze