Choć taki obrót staje się coraz bardziej powszechny, obecnie tylko ok. 10 proc. jednostek samorządu terytorialnego umożliwia dokonywanie tego rodzaju płatności. To ma się zmienić za sprawą programu „Od papierowej do cyfrowej Polski”.

– Jednym z planowanych działań jest wprowadzenie możliwości płacenia kartą w urzędach jednostek samorządu terytorialnego. Płatności te będą dokonywane przez terminale płatnicze lub przez Internet (tzw. WebPOS).

Wprowadzenie terminali planowane jest tam, gdzie nie ma jeszcze możliwości dokonywania płatności, zarówno w punktach kasowych, jak i w punktach obsługi – wyjaśnia Justyna Mosoń z departamentu komunikacji MR.

Akcja dopiero rusza i jest dla samorządów całkowicie dobrowolna. Resort nie ukrywa, że liczy na spory odzew. Zwłaszcza wziąwszy pod uwagę, kto sfinansuje całą operację. – Doposażenie samorządów w terminale zostanie sfinansowane ze środków administracji rządowej – zapewnia resort rozwoju. Ile będzie kosztował projektl Na ten moment ministerstwo takich danych nie podaje, tłumacząc, że nie wiadomo chociażby, ile samorządów wyrazi chęć uczestnictwa

Jak ten proces będzie wyglądał w szczegółach? Czytaj na gazetaprawna.pl