statystyki

Rosja potwierdza gotowość zorganizowania spotkania Abbas-Netanjahu

8 września 2016, 12:41 | Aktualizacja: 08.09.2016, 13:12
Źródło:PAP
Rosyjskie MSZ oświadczyło w czwartek, że Moskwa wciąż jest gotowa do zorganizowania u siebie spotkania palestyńskiego prezydenta Mahmuda Abbasa z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu i że w zasadzie obaj politycy wyrazili zgodę na takie spotkanie.

Reklama

Reklama

"Odpowiadając na apele Palestyńczyków i Izraelczyków, potwierdziliśmy gotowość zorganizowania w Moskwie spotkania prezydenta Palestyny pana Abbasa i premiera Izraela pana Netanjahu" - powiedziała rzeczniczka MSZ Maria Zacharowa.

Podkreśliła, że obecnie najważniejsze jest wybranie właściwego momentu na takie spotkanie i oświadczyła, że trwają w tej sprawie "intensywne kontakty".

Rzeczniczka MSZ wyraziła zadowolenie z "wykorzystania inicjatorskiej roli Rosji w bliskowschodnim procesie pokojowym", a także z tego, że "liderzy Palestyny i Izraela w zasadzie zgodzili się spotkać ze sobą w Rosji".

Izraelsko-palestyńskie rozmowy pokojowe załamały się w roku 2014.

Podczas niedawnej wizyty w Warszawie Abbas powiedział, że nie dojdzie do planowanego na 9 września jego spotkania z premierem Izraela w Rosji, gdyż przedstawiciel Netanjahu zaproponował odroczenie tego spotkania.

"Prezydent Rosji Władimir Putin zaproponował spotkanie w Moskwie 9 września. Zgodziłem się. Miałem stąd udać się bezpośrednio do Moskwy, aby spotkać się z premierem Netanjahu. Niestety w poniedziałek odbyła się rozmowa w Jerozolimie pomiędzy przedstawicielem prezydenta Putina i przedstawicielem Netanjahu. Przedstawiciel Netanjahu zaproponował odroczenie tego spotkania" - powiedział palestyński prezydent.(PAP)

mmp/ mal/

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze