statystyki

Steinmeier: pozostało wiele do zrobienia w sprawie rozejmu na Ukrainie

8 września 2016, 12:31 | Aktualizacja: 08.09.2016, 13:12
Źródło:PAP
Niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier podkreślił w czwartek na konferencji prasowej w Berlinie z szefem ukraińskiej dyplomacji Pawłemj Klimkinem, że pozostało jeszcze wiele do zrobienia, żeby rozejm na Ukrainie w pełni wszedł w życie.

Reklama

Reklama

Steinmeier zaakcentował, że postęp w tej sprawie jest "pilnie potrzebny". "Jeśli chodzi o realizację porozumienia mińskiego, musimy rozmawiać o ustawie w sprawie specjalnego statusu (dla Donbasu), o ustawie w sprawie wyborów lokalnych, o ustawie amnestyjnej" - powiedział szef niemieckiej dyplomacji. Zwrócił uwagę, że eksperci prawni wielokrotnie omawiali te sprawy latem, ale że pozostało jeszcze wiele do zrobienia, by ostatecznie osiągnąć porozumienie.

Steinmeier i minister spraw zagranicznych Francji Jean-Marc Ayrault mają w przyszłym tygodniu udać się na Ukrainę, by ustalić, czy i kiedy można będzie zaaranżować nową rundę rozmów z udziałem Rosji na temat konfliktu na wschodzie Ukrainy. Szef niemieckiej dyplomacji poinformował o tym w środę wieczorem.

Prezydent Rosji Władimir Putin zapewnił w poniedziałek, że Rosja w dalszym ciągu wspiera te rozmowy w tzw. formacie normandzkim.(PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze