statystyki

Po aferze reprywatyzacyjnej zmiany w warszawskim ratuszu

8 września 2016, 14:02 | Aktualizacja: 08.09.2016, 14:53
Źródło:PAP
wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak

wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiakźródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

Wiceprezydent stolicy odpowiedzialny za reprywatyzację Jarosław Jóźwiak podał się do dymisji, moim nowym zastępcą został Witold Pahl - powiedziała po zarządzie PO prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent odwołała też wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza.

Reklama

Reklama

Gronkiewicz-Waltz po zarządzie PO poświęconym sytuacji w Warszawie, poinformowała, że do dyspozycji oddał się wiceprezydent Jarosław Jóźwiak, który w stołecznym ratuszu odpowiadał za sprawy reprywatyzacji, i został odwołany. Ogłosiła, że jej nowym zastępcą został Witold Pahl.

Prezydent miasta poinformowała, że odwołała również wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza; jego kompetencje zostaną przekazane do wiceprezydenta Michała Olszewskiego.

Schetyna: Wspieramy Hannę Gronkiewicz-Waltz

Jesteśmy przekonani, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz skutecznie poradzi sobie z problemami dotyczącym reprywatyzacji - powiedział w czwartek szef PO Grzegorz Schetyna. Zapewnił o wsparciu partii dla Gronkiewicz-Waltz.

"Będziemy wspierać panią prezydent w każdej jej aktywności, aby odnaleźć, odszukać i zlikwidować wszystkie nieprawidłowości, które mogą funkcjonować w przestrzeni ratusza i miasta stołecznego Warszawy. Kwestia dotyczy oczywiście reprywatyzacji, procesów, które są teraz bardzo szeroko opisywane" - powiedział.

Zaznaczył, że Gronkiewicz-Waltz jako pierwsza i jedyna zajęła się problemem reprywatyzacji i stara się go wyjaśnić. Ocenił, że problem jest bardziej poważny i szerszy niż wydawało się wcześniej.

"Jesteśmy przekonani, że to właśnie pani prezydent skutecznie z tym problemem sobie poradzi" - dodał.

Do tego - jak zaznaczył - potrzebne jest wsparcie Platformy Obywatelskiej, radnych, struktury samorządowych. "To wszystko ma. Dzisiaj jesteśmy - jak to mówiliśmy w Platformie - razem jako jedna pięść" - dodał.

Hanna Gronkiewicz-Waltz w czwartek poinformowała, że przyjęła dymisję wiceprezydenta Jarosława Jóźwiaka odpowiedzialnego za sprawy reprywatyzacji; odwołała też - jak zaznaczyła, bez związku z reprywatyzacją - innego wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza.

Gronkiewicz-Waltz poinformowała również, że zrezygnowała z funkcji przewodniczącej warszawskiej Platformy.

Pahl: Chcemy zwrócić warszawiakom ich własność

Mam świadomość dużych wyzwań jakie przede mną stoją, ale mamy instrumenty prawne i chcemy po nie sięgnąć jak najszybciej, żeby zwrócić warszawiakom należną ich własność - zapewnił w czwartek nowy wiceprezydent stolicy Witold Pahl.

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że wiceprezydent stolicy odpowiedzialny za reprywatyzację Jarosław Jóźwiak podał się do dymisji oraz, że jej nowym zastępcą został Witold Pahl. Prezydent odwołała też wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza.

Nowy wiceprezydent Warszawy Witold Pahl

Nowy wiceprezydent Warszawy Witold Pahl

źródło: PAP / Bartłomiej Zborowski

"Wszystkie kompetencje, doświadczenie poświęcę dla mieszkańców stolicy, także poświecę dla konstytucyjnej zasady zaufania obywateli do władzy, do władzy stanowiącej i stosującej te prawa" - zapowiedział w czwartek Pahl.

Poinformował, że jego podstawowym, pierwszym zadaniem będzie uzyskanie statusu pokrzywdzonego dla m.st. Warszawy, ponieważ - jak mówił - da to możliwość współpracy z organami prokuratury, ale też przyczyni się do szybszego wyjaśnienia sprawy reprywatyzacji.

"Słowo klucz, które dzisiaj tutaj padło z ust pani prezydent, to słowo determinacja i tej determinacji mi również nie zabraknie. Determinacji w ustalaniu osób, które naruszyły prawo, które bez względu na swój status społeczny, powiązania towarzyskie, czy też przynależność partyjną powinny ponieść adekwatną do swojego zawinienia karę" - zapewnił Pahl.

>>> Czytaj też: Bomba reprywatyzacyjna wybuchła. Czas skończyć z dyktatem prawa własności

Reklama

Reklama

  • Janusz(2016-09-08 14:33) Odpowiedz 21

    No dobra ale co z bufetowa,bo to ona powinna sie podac do dymisji jako pierwsza.Za bardzo sie dospawala do krzeselka,za wygodne aby wyjsc z godnoscia i zglosic sie do prokuratury?

  • Warszawiak(2016-09-08 15:57) Odpowiedz 00

    @Janusz - bufetowa to najpierw posprzątać musi

  • Antoni(2016-09-08 20:40) Odpowiedz 00

    To jest nagonka na HGW ! Nie powinno tak być . Winien być prokurator sąd i wyrok . Dlaczego tego się nie robi . Jeśli jest ktoś winien to powinien siedzieć w więzieniu a nie poddawać sie do dymisji.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze