statystyki

Polnord zmienił formułę wykonawstwa swoich inwestycji przez KB Dom

9 września 2016, 08:17 | Aktualizacja: 09.09.2016, 10:42
Źródło:ISBnews

Spółki z grupy kapitałowej Polnord zawarły z Korporacją Budowlaną Dom (KB Dom) aneksy do umów na realizację projektów mieszkaniowych. Na ich mocy zmianie uległa formuła realizacji umów z inwestora zastępczego na generalnego wykonawcę, a tym samym ograniczone zostały kwoty wynagrodzeń KB Dom. Modyfikacja dotychczasowej organizacji procesu inwestycyjnego skutkowała zmniejszeniem łącznej wartości umów do ok. 111,8 mln zł z 112,7 mln zł, podał Polnord.

Reklama

Reklama
"Powyższa zmiana jest wynikiem realizacji, przyjętej przez zarząd Polnord w dniu 21.03.2016 r., strategii grupy kapitałowej Polnord. Podjęte działania mają na celu optymalizację kosztową w zakresie m. in. procesów realizacji projektów deweloperskich" - czytamy w komunikacie.

Umową o największej wartości, zmienioną w powyższym zakresie aneksem jest umowa zawarta pomiędzy Polnord Warszawa Ząbki – Neptun a KB Dom na realizację projektu mieszkaniowego w Ząbkach koło Warszawy. Aneksem ograniczono zakres obowiązków oraz wynagrodzenie należne KB Dom do wynagrodzenia z tytułu generalnego wykonawstwa, szacowane na kwotę 37,55 mln zł netto, podano również.

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Polnord realizuje projekty budowlane w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze