"Nie zaczniemy nowego projektu biurowego, dopóki nie zmniejszymy portfela nieruchomości komercyjnych. Po oddaniu etapów A i D w budynku Promenady Zita w naszym portfelu nieruchomości komercyjnych będzie blisko 40 tys. m2 powierzchni pracującej - w naszej ocenie to za dużo. Dlatego chcemy sprzedawać" - powiedział Pawlukowicz w rozmowie z ISBnews.

"Na rynek możemy wyjść z Epsilonem i Zitą 'w paczce' z początkiem przyszłego roku, ale to dopiero, kiedy osiągniemy lepszy poziom komercjalizacji. Dla Espilona wynosi on 100%, ale w Zicie – ok. 50%. Gdy osiągniemy 70-80%, to będzie dobry moment" – kontynuował.

Promenady Business Park to docelowo kompleks pięciu budynków biurowych realizowanych w ramach strefy biurowej inwestycji Promenady Wrocławskie. Do tej pory powstały budynki Epsilon i Zita, budynki Kappa, Omega i Sigma są w planach.

W tym tygodniu Vantage informował również, że VD Invest – jego spółka zależna - przyjęła list ofertowy dotyczący sprzedaży biurowca Delta 44 we Wrocławiu za 28 mln zł netto. Spółka ocenia, że może dojść do zawarcia przedwstępnej umowy sprzedaży i przyznała funduszowi wyłączność do czasu zakończenia procesu due diligence.

Vantage Development S.A. to firma deweloperska, realizująca projekty w segmencie mieszkaniowym i biurowym. Spółka jest notowana na GPW od marca 2012 r. W 2015 r. sprzedała 613 lokali w porównaniu do 255 sprzedanych rok wcześniej.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)