statystyki

Awaria gazociągu. Ukraina wstrzymuje import gazu z Polski

9 września 2016, 12:07 | Aktualizacja: 09.09.2016, 14:29
Źródło:ISBnews
Fragment ukraińskiego gazociągu

Fragment ukraińskiego gazociągu

Ukraina wstrzymała import gazu z Polski w związku z rozszczelnieniem gazociągu w obwodzie lwowskim – poinformowało w piątek biuro prasowe przedsiębiorstwa Ukrtranshaz (Ukrtransgaz). Usunięcie awarii zajmie około trzech dni.

Reklama

Reklama

"Prace remontowe trwają. W wyniku awarii nikt nie zginął, ani nie ucierpiał. Oczekiwany termin remontu to trzy dni" – ogłosiła firma.

Ukrtranshaz przekazał, że w ciągu doby przez gazociąg z Polski do obwodu lwowskiego tłoczone jest 4,3 mln metrów sześciennych gazu; w ostatnich dniach gazociąg był wypełniony w 98 proc. W okresie od 2 do 7 września import gazu z Polski wyniósł 28,4 mln metrów sześciennych.

Polski operator systemu gazowego, Gaz-System, poinformował, że awaria powoduje ograniczenie odbioru gazu w punkcie wejścia Drozdowicze oraz ograniczenie w przesyle gazu w punkcie Hermanowice, w kierunku Ukrainy.

"Strona ukraińska prowadzi wszelkie niezbędne prace techniczne, mające na celu usunięcie powstałych zakłóceń. PJSC Ukrtransgaz poinformował Gaz-System, że ok. godz. 10-11 planowane jest przywrócenie pełnego przesyłu gazu przez punkt Drozdowicze do Polski" - podał operator.

Nie jest jeszcze znany dokładny termin przywrócenia przesyłu gazu z Polski w kierunku Ukrainy przez punkt Hermanowice. w rozmowie z PAP rzecznik polskiego operatora Tomasz Petrasieński, zapewnił jednak, że sytuacja ta "nie stwarza zagrożenia dla polskiego systemu przesyłu gazu.

Ukrtranshaz jest spółką należącą do państwowego koncernu paliwowego Naftohaz Ukrainy. Firma zarządza systemem ukraińskich gazociągów oraz podziemnymi zbiornikami do przechowywania błękitnego paliwa.

>>> Czytaj też: Koncerny naftowe przestały szukać ropy. To oznacza kłopoty

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze