statystyki

Alumetal otwiera zakład produkcyjny na Węgrzech, zwiększa moce o 36%

9 września 2016, 13:54 | Aktualizacja: 09.09.2016, 14:35
Źródło:ISBnews

Grupa Alumetal otworzyła zakład produkcyjny w Komárom na Węgrzech, poinformowała spółka. Wartość inwestycji wyniosła ok. 30 mln euro (ok. 125 mln zł).

Reklama

Reklama"Nowoczesny zakład produkcyjny Grupy Alumetal na Węgrzech powstał w zaledwie 10 miesięcy. Inwestycja kosztowała prawie 30 mln euro (około 125 mln zł). Inwestycja została wsparta umowami z rządem węgierskim w postaci dotacji gotówkowej (cash grant) oraz zwolnienia z podatku dochodowego, których łączna kwota – zgodnie z prawem – nie może przekroczyć 35% wartości inwestycji (wydatków kwalifikowanych)" - czytamy w komunikacie.

Nowo otwarty zakład zwiększy moce produkcyjne grupy o 60 tys. ton rocznie (+36%) do 225 tys. ton rocznie.

"Grupa Alumetal zbudowała w ostatnich latach pozycję największego producenta wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych w regionie CEE5 (Polska, Republika Czeska, Słowacja, Węgry, Rumunia), a nasze moce wytwórcze były w pełni wykorzystane. Teraz, dzięki zakładowi na Węgrzech, będziemy mogli zostać numerem jeden w całej Europie" - powiedział prezes Szymon Adamczyk, cytowany w komunikacie.

Fabryka w Komárom jest czwartym zakładem produkcyjnym Alumetal i pierwszym poza Polską. Odbiorcami wytwarzanych stopów w nowym zakładzie będą firmy motoryzacyjne, zlokalizowane zarówno Węgrzech i w regionie Europy południowej.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze