statystyki

NATO: Samoloty USA wspierają misję Air Policing w Bułgarii

9 września 2016, 15:16 | Aktualizacja: 09.09.2016, 16:17
Źródło:PAP
Cztery amerykańskie myśliwce wspierają od piątku przez tydzień wraz z samolotami bułgarskimi kontrolę przestrzeni powietrznej Bułgarii w ramach misji Air Policing - poinformowało naczelne dowództwo sił NATO w Europie z siedzibą w Mons w Belgii.

Reklama

Reklama

Według niego jest to pierwszy przypadek podjęcia przez Sojusz takiej misji w Bułgarii, która realizowała dotąd ochronę swojej przestrzeni powietrznej wyłącznie własnymi siłami.

Do Bułgarii przybyły cztery samoloty F-15C Eagle 194 ekspedycyjnego dywizjonu myśliwskiego Powietrznej Gwardii Narodowej stanu Kalifornia. Dywizjon ten odbywa obecnie półroczną służbę w Europie w ramach operacji Atlantic Resolve, ukierunkowanej na wzmocnienie obronności wschodniej flanki NATO. Swe zadania amerykańskie myśliwce wykonywać będą wraz z bułgarskimi maszynami MiG-29.

Decyzję o wspólnym z samolotami USA chronieniu przestrzeni powietrznej Bułgarii jej rząd podjął pod koniec sierpnia. Minister obrony Nikołaj Nenczew zadeklarował wówczas, że strona amerykańska poniesie wszystkie koszty swego udziału. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze