statystyki

Amica rozpoczęła budowę magazynu wysokiego składowania dla dużego sprzętu AGD

9 września 2016, 15:58 | Aktualizacja: 09.09.2016, 16:48
Źródło:ISBnews

Amica rozpoczęła realizację magazynu wysokiego składowania dla dużego sprzętu AGD na blisko 6,5 tys. m2 powierzchni, podała spółka.

Reklama

Reklama„Będzie pierwszym tego typu magazynem w Europie i jednocześnie najwyższą konstrukcją tego typu w Polsce. W pełni zautomatyzowany budynek zmieści około 230 tys. urządzeń z kategorii dużego AGD i będzie należał do najnowocześniejszych konstrukcji w Polsce" – czytamy w komunikacie.

Spółka planuje, że inwestycja zostanie oddana do użytkowania już w lipcu 2017 roku.

"Nie mam wątpliwości, że wspólnie z naszymi partnerami, z którymi od dłuższego czasu pracujemy nad tym projektem, uda nam się zbudować magazyn wysokiego składowania, który będzie unikatowy nie tylko w skali Polski. Inwestycja jest kolejnym krokiem w rozwoju firmy i pozwoli nam ugruntować naszą mocną pozycję na europejskim rynku AGD" – powiedział wiceprezes ds. operacyjnych i logistyki w Amica Marcin Bilik, cytowany w komunikacie.

Magazyn wysokiego składowania powstaje w ramach centrum logistycznego Amica. W ciągu najbliższego roku na terenie inwestycji zaplanowane jest m.in. wykonanie prac budowlano- instalacyjnych oraz montaż konstrukcji stalowej.

Amica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 088,67 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze