statystyki

Arctic Paper zawarł istotne umowy związane z procesem refinansowania

9 września 2016, 17:27 | Aktualizacja: 12.09.2016, 10:28
Źródło:ISBnews

Arctic Paper podpisał umowę kredytów terminowych i odnawialnych (term and revolving facilities agreement) z konsorcjum w składzie Bank BGŻ BNP Paribas, Bank Zachodni WBK oraz Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) na kwotę odpowiednio do 31,5 mln zł oraz 52,4 mln euro, a także umowę z Haitong Bank na program emisji obligacji do kwoty 150 mln zł, podała spółka.

Reklama

Reklama
"Wspomniane powyżej umowy konstytuują pozyskanie alternatywnego finansowania oraz zmianę struktury finansowania grupy kapitałowej spółki" – czytamy w komunikacie.

W maju Arctic Paper poinformował inwestorów o podjęciu decyzji o rozpoczęciu prac w związku z planowanym przez refinansowaniem istniejącego zadłużenia finansowego spółki i jej spółek zależnych wynikającego z zawartych umów kredytów i pożyczek oraz pozyskaniem alternatywnego finansowania.

"Scentralizowanie finansowania umożliwi bardziej efektywne zarządzanie płynnością finansową i elastyczne dostosowanie poziomu finansowania poszczególnych spółek" – czytamy dalej.

Arctic Paper to drugi co do wielkości, pod względem wolumenu produkcji, europejski producent objętościowego papieru książkowego oraz jeden z wiodących producentów graficznego papieru wysokogatunkowego w Europie. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze