statystyki

3400 migrantów uratowano w weekend na Morzu Śródziemnym

11 września 2016, 17:46 | Aktualizacja: 11.09.2016, 18:47
Źródło:PAP
Około 1 100 migrantów uratowano w niedzielę u wybrzeży Libii, a przez cały weekend na Morzu Śródziemnym w sumie 3 400 osób - poinformowała włoska straż przybrzeżna, która koordynuje operacje ratunkowe w tej części akwenu.

Reklama

Reklama

Migranci, którzy zostali uratowani w niedzielę, wypłynęli z Libii na pokładzie ośmiu przeładowanych pontonów i dwóch łodzi rybackich. Pomocy udzieliły im włoskie jednostki straży przybrzeżnej i marynarki wojennej oraz statek brytyjski, zaangażowane w operację antyprzemytniczą o kryptonimie Sofia, a także irlandzka łódź wojskowa i kilka łodzi organizacji humanitarnych.

Jednostka Aquarius, wyczarterowana m.in. przez organizację Lekarze bez Granic, poinformowała, że podjęła 552 osoby, w tym kobiety i troje dzieci.

Z kolei w sobotę na ratunek ponad 2300 imigrantom płynącym na 17 pontonach i jednej łodzi przyszły koordynowane przez Włochów jednostki podczas operacji w Cieśninie Sycylijskiej.

Według włoskiego ministerstwa spraw wewnętrznych od początku tego roku do Włoch przypłynęło ponad 125 tysięcy migrantów; prawie wszyscy pochodzili z Afryki Subsaharyjskiej.

W stałych ośrodkach i tymczasowych strukturach w całym kraju przebywa nienotowana nigdy wcześniej liczba 155 tysięcy osób - podaje agencja AFP. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze