statystyki

Reino kusi regularną dywidendą

12 września 2016, 08:10 | Aktualizacja: 12.09.2016, 13:52
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Oferta jest atrakcyjna, ale trudno ocenić, czy realna w trudniejszych niż dziś warunkach rynkowych.

Reklama

Reklama

Reino Dywidenda Plus to pierwszy w Polsce fundusz inwestujący w nieruchomości, skonstruowany według popularnej na rynkach wysokorozwiniętych formuły REIT, otwarty dla szerokiego grona inwestorów. Dotychczas można było kupować nieruchomościowe fundusze inwestycyjne, ale ich wyniki znacznie odbiegały w dół od deklarowanych przez zarządzających zysków przewyższających inflację. Na przykład zlikwidowany w tym roku fundusz Arka Nieruchomości 2 stracił w ciągu 10 lat działalności 25 proc., a szykujący się do wypłaty środków fundusz BPH Rynku Nieruchomości deklaruje wykupienie certyfikatów po 67 gr, choć kiedy w 2005 r. zaczynał działalność, jego wartość wynosiła 100 zł.

Wehikuły inwestycyjne takie jak Reino zarabiają w sposób odmienny od klasycznych funduszy inwestycyjnych – koncentrują się przede wszystkim na zyskach z czynszów i regularnej wypłacie dywidendy, a nie na wzroście wartości nieruchomości, choć ta też oczywiście będzie wpływać na zyski inwestorów. Fundusze typu REIT nie mają przy tym ograniczonego czasu funkcjonowania, co zmniejsza ryzyko związane z koniecznością sprzedaży nieruchomości w nieodpowiednim momencie.

>>> Treść całego artykułu można naleźć w DGP oraz tutaj.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze