statystyki

Ropa w USA tanieje o 1 procent; wzrosły zapasy surowca - oceniają analitycy

13 września 2016, 07:57 | Aktualizacja: 13.09.2016, 08:07
Źródło:PAP
Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają o 1 procent. Jak co tydzień inwestorzy poznają we wtorek i w środę raporty o stanie zapasów paliw w USA, a analitycy spodziewają się wzrostu rezerw ropy - informują maklerzy.

Reklama

Reklama

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na październik na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 45,84 USD, po zniżce o 45 centów, czyli 1,0 proc.

Brent w dostawach na listopad na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 41 centów, czyli 0,9 proc., i jest wyceniana po 47,91 USD za baryłkę.

We wtorek niezależny Amerykański Instytut Paliw (API) poda swoje wyliczenia dotyczące zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu.

W środę swój raport - oficjalne dane - poda zaś Departament Energii USA (DoE).

Analitycy spodziewają się wzrostu zapasów ropy o 4 miliony baryłek.

Obecnie zapasy ropy w USA wynoszą 511,4 mln baryłek i są o 100 mln baryłek wyższe niż wynosi średnia 5-letnia.

"Zapasy ropy w USA pozostają wysokie, są dużo powyżej poziomów średniej 5-letniej" - mówi David Lennox, analityk rynku surowców w Fat Prophets w Sydney.

"Rynek czeka na spotkanie OPEC, pod koniec września, i co się tam stanie. Jeśli będzie porozumienie i konkretne działanie, to możemy spodziewać się rajdu cen ropy" - wskazuje.

W poniedziałek ropa na NYMEX w Nowym Jorku zdrożała o 41 centów, czyli 0,9 proc. do 46,29 USD za baryłkę. W trakcje sesji ropa jednak też mocno taniała, o 3,3 proc. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze