statystyki

Polska głęboko podzielona. Praca w niedzielę budzi duże emocje

13 września 2016, 07:40 | Aktualizacja: 14.09.2016, 10:12
Źródło:PAP
Samoobsługowy sklep Tesco został otwarty w 2013 roku fot. Materiały prasowe

Samoobsługowy sklep Tesco został otwarty w 2013 roku fot. Materiały prasoweźródło: Materiały Prasowe

Przeciwników ograniczenia handlu jest niewiele więcej niż zwolenników – informuje "Rzeczpospolita".

Reklama

Reklama

Propozycja ograniczenia handlu w niedzielę dzieli Polaków - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Równo połowa (50 proc.) ankietowanych uważa, że sklepy powinny w niedziele pracować tak jak w dni powszednie. Za wprowadzeniem zakazu handlu jest 46 proc. respondentów.Solidarnościowy Komitet Inicjatywy Ustawodawczej o ograniczeniu handlu w niedzielę zapisał w projekcie, że przedsiębiorca łamiący zakaz mógłby zostać ukarany nawet dwuletnim więzieniem. Ta propozycja spotkała się ze zdecydowanym sprzeciwem badanych przez IBRiS. Aż 93 proc. uważa, że to złe rozwiązanie. Odmienne zdanie ma na ten temat jedynie 5 proc. respondentów.

Jednocześnie 83 proc. badanych jest zdania, że pracownik powinien mieć prawo do odmowy pracy w niedzielę bez konsekwencji ze strony pracodawcy. Zdaniem 80 proc. za pracę w niedzielę powinno być wyższe wynagrodzenie - czytamy w artykule. (PAP)

Reklama

Reklama

  • tygodniowy(2016-09-13 09:45) Odpowiedz 54

    Niech PiS wprowadzi zakaz handlu w Niedzielę. Niech zbierają podpisy pod kościołami (jak w sprawie ustawy antyaborcyjnej). Niech będzie presja na PiS, żeby musiał wprowadzić ten zakaz. Ja będę też agitował i zbierał podpisy. Pomogę im, ile tylko dam radę, żeby sami sobie podłożyli nogę i ją złamali. Wprowadźcie ten durny zakaz. Nie odwlekajcie głupot, bo na razie robicie takie, z odroczoną płatnością. Potem się wszystko odkręci, ale wam poparcie już nie wzrośnie. Jeszcze raz : NIECH PiS WPROWADZI TEN GŁUPI ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE!

  • dsfdsf(2016-09-13 14:45) Odpowiedz 32

    Jesteś przeciwko handlowi w niedzielę?? To nie rób zakupów tego dnia!! A od reszty społeczeństwa się odwal!!!! Ja robię i będę robił zakupy w niedzielę.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • komóhy w głowah(2016-09-13 14:47) Odpowiedz 23

    Polaki chcieliby dużo zarabiać jednocześnie nie pracując :) he he he he :)

  • polak(2016-09-13 12:16) Odpowiedz 17

    Polacy nie powinno się robić wycieczek w niedzielę do Centrów Handlowych . jakie wzorce przekazujemy swoim dzieciom???? Jestem za wolnymi niedzielami

  • dobra zmiana - nocna zmiana(2016-09-13 16:40) Odpowiedz 00

    Badania przeprowadzono na zlecenie TESCO

  • wez kredyt(2016-09-13 08:41) Odpowiedz 02

    jedna pani powiada ze głęboko ma ,.,. niech idzie pracować na 24h za 5zł na godz

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • staryapacz(2016-09-13 17:16) Odpowiedz 00

    Handel w niedziele to nie jest obszar do regulacji przez państwo, to obszar gdzie decyduje rynek, prawo pracy, tradycja i inne wartosci [jak np. rodzina]. Pracownicy powinni mieć prawo odmowy pracy w niedziele, stawki za niedzielę powinny byc wyższe, ci, co są przeciw hadlowi niech nie kupują, ci , co są za rodzinnym spędzaniem niedziel nie to promują, bilety do kina niech będą tańsze i wypadkowa tych sił pokaże czy chcemy wolnych niedziel.

  • ananas(2016-09-13 11:52) Odpowiedz 01

    Autorzy projektu ustawy oprócz zamknięcia większych sklepów i centrów handlowych - pulshr.pl - planują także ograniczenie działalności sklepów internetowych