statystyki

Niemcy: Policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o terroryzm

13 września 2016, 11:35 | Aktualizacja: 13.09.2016, 12:17
Źródło:PAP
Niemiecka policja zatrzymała trzech Syryjczyków w czasie akcji przeprowadzonej we wtorek rano m.in. w domach dla uchodźców w dwóch landach na północy kraju - poinformował Federalny Urząd Kryminalny (BKA). Mężczyźni podejrzewani są o działalność terrorystyczną.

Reklama

Reklama

W czasie akcji z udziałem 200 funkcjonariuszy policji federalnej, BKA i policji krajowej przeszukano łącznie sześć obiektów w krajach związkowych Dolna Saksonia i Szlezwik-Holsztyn, zabezpieczając przy tym również bogaty materiał dowodowy - oświadczyła rzeczniczka Urzędu w Wiesbaden.

Według informacji, do których dotarł dziennik "Die Welt", przeszukano m.in. trzy domy dla uchodźców i mieszkania prywatne.

Zatrzymanych we wtorek Syryjczyków, którzy posiadali status osób ubiegających się o azyl, już od kilku miesięcy obserwował BKA, który powołał specjalną grupę dochodzeniową zajmującą się podsłuchiwaniem ich rozmów telefonicznych - pisze "Die Welt". Podejrzenie, że w przypadku ujętych mężczyzn chodzić może o dżihadystów, miał przekazać funkcjonariuszom BKA Federalny Urząd Ochrony Konstytucji - dodaje gazeta.(PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze