statystyki

Niemcy i Dania nie chcą obecnie dalszego zacieśniania integracji europejskiej

13 września 2016, 21:36 | Aktualizacja: 13.09.2016, 21:38
Źródło:PAP
Widok z lotu ptaka na Kopenhagę

Widok z lotu ptaka na Kopenhagęźródło: ShutterStock

Ministrowie spraw zagranicznych Danii i Niemiec, którzy spotkali się we wtorek w Berlinie, wypowiedzieli się przeciwko podejmowaniu teraz działań służących zacieśnianiu integracji w Unii Europejskiej i zmianom traktatowym.

Reklama

Reklama

Zdaniem niemieckiego ministra Franka-Waltera Steinmeiera, w Unii brakuje teraz spójności, by w obliczu decyzji Wielkiej Brytanii o wyjściu z Unii Europejskiej decydować się na kolejne kroki na drodze europejskiej integracji.

Jednocześnie przestrzegł przed naruszaniem obecnej struktury UE. Według niego, podjęcie teraz próby reorganizacji unijnych traktatów oznaczałoby konieczność długich i skomplikowanych negocjacji, które nigdzie nie doprowadziłyby Unii.

Zamiast tego, jego zdaniem, kraje członkowskie UE powinny się skupić na sprawach niepokojących opinię publiczną: migracji, wysokim bezrobociu młodzieży i bezpieczeństwie, gdyż w tych obszarach nie ma porozumienia w ramach UE.

Z kolei szef duńskiej dyplomacji Kristian Jensen apelował, by "nie mówić: więcej Europy, ale lepsza Europa". Zwrócił uwagę, że obywatele podchodzą sceptycznie do zacieśniania integracji w pewnych obszarach. Niemniej podkreślał on, że widzi przyszłość Danii w Unii Europejskiej.

>>> Czytaj też: Brexit będzie jednak wymagał zgody brytyjskiego parlamentu

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze